02.12.2020 15:30 0 WH/UM w Gdyni

Nowa prorektor Uniwersytetu Gdańskiego pochodzi z Gdyni

Źródło: ug.edu.pl

Wybrano skał władz rektorskich Uniwersytetu Gdańskiego na kadencję 2020 – 2024. Jednym z nowo powołanych prorektorów została członkini gdyńskiego organu doradczego – Anna Maria Jurkowska – Zeidler. Gdynianka jest prawniczką, dr. hab. nauk prawnych, profesorem w Katedrze Prawa Finansowego Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego.

W środę (25 listopada) zostały wręczone nominacje zastępcom rektora, natomiast w czwartek (26 listopada) na posiedzeniu Senatu Uniwersytetu Gdańskiego przedstawiono nowych prorektorów, kanclerza i kwestora UG.

Dr hab. Anna Jurkowska – Zeidler została Prorektorem ds. Współpracy Międzynarodowej.

Jestem bardzo dumna, że gdynianka, prof. dr hab. Anna Jurkowska-Zaidler, otrzymała nominację od władz jednej z największych uczelni w Polsce Północnej. Jej badania z zakresu finansów publicznych i prawa Unii Europejskiej są niezwykle istotne z perspektywy polskich samorządów – mówi wiceprezydent Gdyni ds. gospodarki Katarzyna Gruszecka-Spychała.

Jurkowska – Zeidler zasiada również w Radzie Ekonomiczno – Społecznej Zespołu Tematycznego UrbanLab Gdynia ds. adaptacji do życia po pandemii.

To organ doradczy złożony z zaproszonych przez prezydenta Gdyni kilkunastu doświadczonych naukowców oraz przedstawicieli biznesu i trzeciego sektora. Wspólnie z samorządem od kilku miesięcy analizują sytuację gospodarczą i wypracowują rozwiązania pomagające zatrzymać kryzys – czytamy na stronie Urzędu Miasta Gdyni.

Ostatnio wybrano również nowego rektora Uniwersytetu Gdańskiego. Został nim prof. Piotr Stepnowski. Był m.in. Prorektorem ds. Nauki i Współpracy z Zagranicą oraz Dziekanem Wydziału Chemii UG.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24