01.12.2020 12:30 1 raz/KPP Puck

Policjantka z Kosakowa skutecznie walczy z przestępstwami ubezpieczeniowymi

źródło: KPP Puck

Przestępstwa ubezpieczeniowe nie tylko powodują straty finansowe, alei mogą stwarzać zagrożenie, na przykład podczas pozorowania zdarzenia drogowego. Dlatego tak ważna jest walka z tym zjawiskiem. W tym wyróżnia się policjantka z Kosakowa.

"Policjantka z Komisariatu Policji w Kosakowie st.asp. Karolina Kozłowska kolejny raz została nagrodzona przez Polską Izbę Ubezpieczeń za ujawnianie oraz zwalczanie przestępczości ubezpieczeniowej" - czytamy w komunikacie Komendy Powiatowej Policji w Pucku.

To nie pierwszy taki sukces st. asp. Kozłowskiej, gdyż wyróżniona spośród mundurowych w garnizonie pomorskim nagrodą specjalną ufundowaną przez Polską Izbę Ubezpieczeń była niejednokrotnie. Jak wyjaśniają mundurowi, nagroda jest przeznaczona dla najlepszych stróży prawa, którzy realizują działania w zakresie zapobiegania, ujawniania oraz zwalczania przestępczości ubezpieczeniowej.

Przestępczość ubezpieczeniowa to zjawisko towarzyszące ubezpieczeniom od początku ich funkcjonowania. Jej skutkiem są nie tylko straty finansowe, ale i niebezpieczeństwo uwikłania przypadkowych osób np. w upozorowane zdarzenie drogowe - czytamy w serwisie prasowym puckiej komendy.

Stałym założeniem współpracy policji z Polską Izbą Ubezpieczeniową jest wymiana praktycznych doświadczeń na temat współczesnych form przestępczości ubezpieczeniowej oraz opracowywanie sposobów wspólnych działań ubezpieczycieli i przedstawicieli organów ścigania w tym obszarze.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24