23.11.2020 12:05 3 raz/KWP Gdańsk

Kamerki pomagają walczyć z piratami drogowymi - setki zgłoszeń [FILM]

źródło: KWP Gdańsk

Coraz więcej kierowców poruszających się po pomorskich trasach montuje w swoich autach kamery, które rejestrują obraz przed pojazdem. Zarejestrowany taką kamerą materiał pomaga na skuteczną walkę z agresją drogową oraz przyczynia się do ścigania sprawców rażących wykroczeń drogowych.

Od kilku lat policjanci z województwa pomorskiego korzystają ze specjalnej skrzynki mailowej [email protected] Każdy z kierowców może przesyłać pod ten adres filmy oraz zdjęcia, na których zarejestrowane zostały rażące naruszenia przepisów ruchu drogowego lub agresywne zachowania na drogach.

W roku 2019 na wspomniany adres wpłynęło ponad 1000 zgłoszeń z zarejestrowanymi wykroczeniami w ruchu drogowym - w tym uczestnicy ruchu wysłali 971 zgłoszeń. Materiały z informacją o miejscu popełnienia wykroczenia, datą oraz danymi osoby zgłaszającej są wystarczające do ukarania kierowcy. Trafiają one do właściwej miejscowo jednostki policji - wyjaśniają pomorscy stróże prawa.

Na biurka policjantów trafiają najczęściej sprawy dotyczące niestosowania się do sygnalizacji świetlnej, nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowego wyprzedzania oraz wykroczenia wobec pieszych.

W przypadku rażących wykroczeń policjanci nie nakładają mandatu karnego, lecz kierują wniosek o ukaranie do sądu, który może nawet zatrzymać uprawnienia do kierowania pojazdem oraz orzec zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych - przestrzegają policjanci z Pomorza.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24