28.10.2020 14:30 0 NW/Miasto Puck, facebook

Puck: Pierwsze uzbierane nakrętki pomogą Wojtusiowi

Fot. Miasto Puck, facebook

Niebieskie serca, które niedawno stanęły w Pucku, zostały otwarte. Pierwsze uzbierane nakrętki trafią do Wojtka, u którego jeszcze w łonie matki zdiagnozowano rzadką chorobę genetyczną krwi i kości.

Dwa niebieskie serca stanęły między urzędem miasta a szpitalem oraz przy Skwerze im. Kamili Skolimowskiej w Pucku zaledwie 9 października, a już wypełniły się po brzegi plastikowymi nakrętkami. Więcej o akcji pisaliśmy w tym artykule.

Pierwsze wypełnione miłością i nadzieją puckie, niebieskie serca otwieramy dla Wojtka! – napisała burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska na swoim profilu na facebooku.

Wojtuś urodził się w 2016 roku. Jeszcze nie zdążył się urodzić, a już było wiadomo, że obciążony jest rzadką chorobą genetyczną krwi i kości. Mowa o zespole TAR, który zdarza się raz na pół miliona urodzeń. Schorzenie to charakteryzuje się m.in. brakiem części kości rąk i nóg.

Fot. Miasto Puck, facebook

Szansą na lepsze życie dla chłopca była skomplikowana operacja. Podjął się jej, z podziałem na etapy, dr Paley z Florydy. Dwie operacje są już za nim, a czekają go kolejne – w wieku 6-7 lat.

Miasto Puck bierze czynny udział w akcji pomocy dla Wojtka. Mieszkańcy wypełnili niebieskie serca nakrętkami, a my przekazujemy je tacie chłopca z nadzieją, że z każdym dniem będzie coraz bardziej sprawny – czytamy na stornie facebookowej Pucka.

Fot. Miasto Puck, facebook

Przypominamy, że o tym, do kogo trafiać będą uzbierane nakrętki zależy od mieszkańców. Zapotrzebowanie na zbiórkę w formie pisemnej wraz z opisem przedmiotu zbiórki trzeba dostarczyć do Biura Obsługi Klienta Urzędu Miasta Puck (pokój nr 2, na parterze). Wnioski można również składać drogą elektroniczną na adres: [email protected]


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24