22.10.2020 16:50 0 NW

Klub Seniora zastąpi dawną 'bombonierkę' w Pucku

Fot. Hanna Pruchniewska, facebook

Prawie 30 procent mieszkańców Pucka to seniorzy. To z myślą o nich na miejscu dawnej „Bombonierki” powstanie Klub Seniora. Została już podpisana umowa z wykonawcą, który do końca tego roku ma zakończyć prace remontowe przyszłego klubu.

Prawie 250 tysięcy będzie kosztować remont i wyposażenie nowego Klubu Seniora. Powstanie on na miejscu dawnego sklepu ze słodyczami „Bombonierka”. Na tę inwestycję udało się pozyskać 150 tysięcy z programu „Senior+”. 40 tysięcy przekazał Samorząd województwa pomorskiego, a reszta kwoty pochodzi z budżetu miasta.

Blisko 29 procent mieszkańców Pucka to osoby 60+. To wyższy wskaźnik od średniej w naszym województwie. Potrzebują miejsca przytulnego, odpowiednio wyposażonego, w którym odbywać się będą różne zajęcia rozwijające – pisze burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska na swoim profilu na facebooku.

Fot. TTM

Fot. TTM

Klub Seniora znajdować będzie się na ulicy Pokoju. Na przeciwko powstałego niedawno w ramach rewitalizacji Puckiego Centrum wsparcia. Dzięki tak bliskiej lokalizacji tych dwóch obiektów względem siebie możliwa będzie ich ścisła współpraca.

Kolejna umowa podpisana :) Myślę,że szczególnie ważna na przyszłość, na przyszłość bez pandemii... Kiedy osoby ,dziś...

Opublikowany przez Hannę Pruchniewską Środa, 21 października 2020

Realizacja przebudowy ma zakończyć się jeszcze w tym roku. Dokładny łączny koszt remontu wyniesie 246 tysięcy złotych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24