22.10.2020 13:00 5 NW/mat.pras.

Na Zamku w Krokowej poznamy historię rodów pomorskich

Źródło:zamekkrokowa.pl

Fundacja „Europejskie Spotkania” Kaszubskie Centrum Kultury w Krokowej zaprasza na wernisaż wystawy pt. „Rody pomorskie. Krokowscy i ich koligacje, kameralny koncert muzyki klasycznej pt. „Fryderyk Chopin i kompozytorzy europejscy” na Zamku w Krokowej oraz na konferencję popularno-naukową o dziedzictwie kulturowym Pomorza – i nie tylko.

W piątek (23 października) odbędzie się na Zamku w Krokowej konferencja popularno-naukowa, podczas której poruszone zostaną tematy związane z dziedzictwem kulturowym Pomorza i perspektywą funkcjonowania zabytkowego zespołu zamkowo-parkowego.

Na konferencji wystąpią dr hab. Stefan Ciara z prezentacją pt. „Zarys dziejów rodu Krokowskich/von Krockow do 1920r.”, prof. Andrzej Groth, który opowie o nowoczesnej gospodarne folwarcznej w dobrach krokowskich XVI-XVII w., ks. Dr Jan Nieciecki powie o „Ogrodach hrabiny Luizy w Krokowej na tle wybranych ogrodów sentymentalnych Europy Środkowej, a dr Danuta Dettlaf o „Perspektywach funkcjonowania zespołu zamkowo-parkowego w Krokowej”.

W czwartek (22 października) o godzinie 17:00 odbędzie się wernisaż ekspozycji pt. „Rody pomorskie. Krokowscy i ich koligacje”. Wystawa otworzy zaplanowane na wiele lat prezentacje rodzin, które przez stulecia budowały dobrobyt i życie społeczne Pomorza. Po wernisażu goście będą mogli posłuchać koncertu kameralnego muzyki klasycznej. Wystawę będzie można zobaczyć także podczas piątkowego wydarzenia.

Gościem specjalnym konferencji będzie sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego Jarosław Sellin.

Fot.mat.pras.

Fot.mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24