21.10.2020 17:05 4 NW/MOSG

Powiat pucki: przedsiębiorca nielegalnie zatrudniał obywateli Ukrainy

Źródło:MOSG

Jedna z firm mieszczących się we Władysławowie nielegalnie zatrudniła 26 osób z Ukrainy. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej zakończyli kontrolę zatrudnienia cudzoziemców w przedsiębiorstwie z branży gastronomicznej. Weryfikacją objęto 41 obywateli Ukrainy.

Przedsiębiorca prowadzący działalność gastronomiczną na terenie powiatu puckiego nielegalnie zatrudniał obywateli Ukrainy. Służby z Placówki Straży Granicznej we Władysławowie zweryfikowały zatrudnienie 41 pracowników. Wobec 26 ujawniono naruszenia w postaci braku zezwoleń na pracę i dokumentów uprawniających cudzoziemców do pobytu.

Jak ustalili funkcjonariusze prowadzący czynności, pracodawca przy powierzaniu cudzoziemcom pracy popełnił także inne naruszenia. Nie dopełnił obowiązku powiadomienia urzędu pracy o podjęciu lub niepodjęciu pracy przez 22 cudzoziemców – czytamy na stronie MOSG.

Przedsiębiorca nie podpisał także umów w wymaganej formie z 36 osobami.

Do sądu zostanie skierowany wniosek o ukaranie przedsiębiorcy. Odpowiedzialności nie unikną także pracownicy, wobec których zostaną wszczęte postępowania w sprawach o wykroczenie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24