17.10.2020 20:42 66 Kwt

Pucki szpital wstrzymuje wszystkie przyjęcia na oddziały

fot. archiwum

Pucki szpital został zobowiązany do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej dla pacjentów z podejrzeniem lub z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2. W związku z tym szpital wstrzymał do odwołania wszystkie przyjęcia na oddziały szpitalne.

Decyzją wojewody pomorskiego - Dariusza Drelicha - pucki szpital został zobowiązany do realizacji świadczeń opieki zdrowotnej dla pacjentów z podejrzeniem lub z potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

W obecnym stanie prawnym, szpital pucki zobligowany został do wykonania wspomnianej decyzji wojewody pomorskiego i podjęcia natychmiastowych działań zmierzających do uzyskania gotowości placówki do realizacji decyzji wojewody – informuje Jarosław Białk, starosta pucki. – Pamiętajmy o zachowaniu dystansu społecznego, dezynfekcji rąk oraz o noszeniu maseczek. Tylko przestrzeganie zasad bezpieczeństwa pozwoli nam szybko uporać się z obecną sytuacją.

Od poniedziałku (19 października) pucki szpital do odwołania musi zapewnić dla chorych na Covid-19 aż 69 łóżek, w tym 3 łóżek z respiratorem dla pacjentów z podejrzeniem lub potwierdzonym zakażeniem SARS-CoV-2.

Wydanie przedmiotowego polecenia zabezpieczy dostępność do świadczeń na terenie województwa pomorskiego dla pacjentów z podejrzeniem oraz potwierdzonym zakażeniem wirusem SARS-CoV-2 na poziomie I oraz II i jest zgodne z otrzymanymi rekomendacjami NFZ – czytamy w decyzji wojewody pomorskiego.

Finansowanie realizacji polecenia nastąpi ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24