30.09.2020 16:30 5 raz

Rolnicy łatwiej i bezpieczniej dojadą do pól

źródło: UG Wejherowo

Pod koniec września podpisano umowy na modernizacje oraz odbioru już wyremontowanych dróg dojazdowych do gruntów rolnych w Pucku oraz na terenie gminy Wejherowo. Na inwestycje, które mają ułatwić pracę rolnikom, a także poprawić bezpieczeństwo w pracy na roli, pozyskano setki tysięcy złotych.

W Pucku w środę (30 września) odbyło się podpisanie umowy na realizację modernizacji drogi dojazdowej do gruntów rolnych – ul. Kolejowej.

Do remontu przewidziano odcinek ulicy Kolejowej o długości ok. 650 metrów. Początek prac znajduje się na skrzyżowaniu w pobliżu przejazdu kolejowego na wysokości Puckiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Pucku, a koniec w okolicy skrzyżowania z ul. Chabrową – opisują puccy urzędnicy.

Prace obejmą modernizację drogi polegającą na wyrównaniu istniejącej nawierzchni poprzez jej uzupełnienie, nałożeniu warstwy z betonu asfaltowego, utwardzeniu poboczy, w tym jednostronnego ciągu „pieszo rowerowego”, remoncie istniejących zjazdów oraz remoncie przepustu.

Łączna wartość inwestycji wynosi ponad 511 tysięcy złotych, w tym dofinansowanie z Wojewódzkiego Biura Geodezji i Terenów Rolnych Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku to ponad 94,5 tysiąca złotych oraz ze środków Starostwa Powiatowego w Pucku 50 tysiąca złotych, a wkład własny miasta to blisko 366,5 tysiąca złotych.

Planowane zakończenie robót budowlanych wyznaczono na 26 października 2020.

Pod koniec września z kolei dokonano odbioru ulic Starowiejskiej i Kaszubskiej w Gowinie. Inwestycja polegała na utwardzeniu płytami IOMB dwóch ulic gruntowych na długości 585 metrów.

Modernizacja została zakończona z miesięcznym wyprzedzeniem – nie kryją zadowolenia przedstawiciele gminy Wejherowo.

Wartość tych prac opiewała na kwotę ponad 270, 5 tysiąca złotych, z czego kwota 91 860 to pozyskana kwota w ramach dofinansowania do modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24