27.09.2020 13:05 1 Kwt

Posadzili 100 drzew na 100-lecie zaślubin Polski z morzem

fot. Karina Labuda/TTM

Miasto Puck otrzymało w prezencie od Nadleśnictwa Choczewo 100 drzewek na 100-lecie Zaślubin Polski z Morzem. Akcja sadzenia drzewek skierowana została do mieszkańców miasta. Wydarzenie odbyło się w sobotę (26 września) o godz. 12.00 w Pucku.

Pomysł sadzenia drzewek dla nas leśników wiąże nas tym miejscem i pokazuje jak wielkie jest przywiązanie ludzi z Pucka do morza i do lasu - mówi Sebastian Wejer, Nadleśniczy Nadleśnictwa Choczewo.

Nadleśnictwo przekazało na ten cel sadzonki: 20 sztuk klonu jaworu, 10 sztuk dębu bezszypułkowego, 45 sztuk grabu zwyczajnego, 20 sztuk wiązu szypułkowego oraz 5 sztuk jarząbu szwedzkiego.

To, że tyle osób zgłosiło swój akces do akcji, rodzin, osób prywatnych, instytucji, organizacji pozarządowych to jest naprawdę piękne. Ja uważam, że to jest taka naprawdę pozytywna akcja, która pokazuje jak można czcić takie rocznice. Chcemy żyć w ładnym miejscu, miejscu które jest bezpieczne, gdzie się dobrze oddycha, gdzie jest dobra jakość życia, więc musimy dbać o te zielone płuca Polski. Niestety drzewa usychają, czasami trzeba je wyciąć z różnych powodów, więc to uzupełnianie drzewostanu jest bardzo ważne – mówiła Hanna Pruchniewska, burmistrz Pucka.

To jeszcze jednak jeszcze nie koniec akcji.

Nasi nowi zieloni podopieczni potrzebować będą pomocy ze strony opiekunów w zaaklimatyzowaniu się w naszym mieście. Zachęcamy zatem do odwiedzin, pielęgnacji w postaci usuwania chwastów, a w razie konieczności do nawadniania roślin – informuje pucki magistrat.

Sadzenie drzew jest zajęciem pożytecznym, przyjemnym, o długotrwałych efektach. Dzięki akcji każdy chętny mieszkaniec Pucka mógł pozostawić po sobie ślad w postaci rosnącego przez wieki drzewa.

fot. Karina Labuda/TTM

fot. Karina Labuda/TTM

fot. Karina Labuda/TTM


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24