25.09.2020 16:00 6 NW/UG Kosakowo

Gmina Kosakowo zakupiła ozonatory powietrza do walki z wirusami

Źródło:UG Kosakowo

Nowoczesne ozonatory powietrza trafiły do szkół i urzędu gminy w Kosakowie. Ich zadaniem jest oczyszczanie powietrza z bakterii i wirusów oraz dezynfekcja pomieszczeń o kubaturze nawet do tysiąca metrów sześciennych.

Gmina Kosakowo zakupiła pięć ozonatorów powietrza, które mają pomóc w walce z wirusem. Cztery z nich trafiły do szkół, a jeden przeznaczony został na użytek wszystkich gminnych obiektów.

Bardzo odpowiedzialnie podchodzimy do zagadnienia bezpieczeństwa epidemicznego w dobie koronawirusa. Przed rozpoczęciem roku szkolnego zaopatrzyliśmy wszystkie szkoły w sprzęt ochronny, a od początku epidemii dezynfekowaliśmy przestrzeń publiczną, przekazywaliśmy maseczki ochronne mieszkańcom, sfinansowaliśmy testy dla nauczycieli, którzy wracali do pracy po okresie nauki zdalnej. Od kilku dni mamy do dyspozycji kolejny oręż w przeciwdziałaniu COVID-19 – zakupiliśmy z gminnych środków pięć ozonatorów powietrza. Cztery są już używane w każdej z naszych szkół, a piąte urządzenie służy do oczyszczania powietrza w obiektach gminnych przyjmujących mieszkańców – mówi, Marcin Kopitzki, zastępca wójta gminy Kosakowo.

Ozonator generuje ozon i rozprasza go w powietrzu w celu jego oczyszczenia i dezynfekcji. Pod wpływem jego działania giną wirusy i bakterie, dlatego gmina zdecydowała się na jego zakup.

Nasze ozonatory powietrza mają bardzo wysoką wydajność ponieważ maksymalna kubatura pomieszczeń sięga aż 1000 m sześciennych. Oczywiście oczyszczanie powietrza nie zastąpi innych środków ostrożności, nie możemy więc zapominać o obowiązku zatrudniania ust i nosa, dezynfekcji rąk i zachowania społecznego dystansu. Bądźmy odpowiedzialni za zdrowie własne i innych osób – dodaje Kopitzki


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24