17.08.2020 15:10 16 raz

Wypoczywające policyjne małżeństwo zatrzymało pijanego sprawcę zderzenia

fot. KPP Wejherowo

Na szczęście w okolicy zderzenia dwóch osobówek, do którego doszło w Lubkowie, przebywało policyjne małżeństwo. Będący poza służbą stróże prawa od razu zareagowali i doprowadzili do zatrzymania – jak się okazało – sprawcy zdarzenia.

Do groźnej sytuacji doszło w sobotę (15 sierpnia) w Lubkowie, koło przystani nad jeziorem Żarnowieckim. Około godzinie 18:40 37-letni kierujący volkswagenem, jadąc ze znaczną prędkością, najprawdopodobniej w trakcie wyprzedzania innego auta i to na przejściu dla pieszych, zderzył się z oplem, którym kierował 48-latek.

Wypoczywająca niedaleko na plaży policjantka z wejherowskiej komendy słysząc głośny i długi pisk hamowania opon, a potem huk, natychmiast zareagowała i przybiegła na miejsce. Funkcjonariuszka najpierw ruszyła z pomocą do osób znajdujących się przy uszkodzonym oplu i upewniła się, że nie odnieśli poważnych obrażeń, i że pomoc została wezwana – relacjonuje asp. sztab. Anetta Potrykus, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie.

Tymczasem okazało się, że sprawca tego zdarzenia uciekł. Wszystko wskazywało na to, że mógł być pod wpływem alkoholu.

Policjantka szybko ustaliła dane samochodu i kierunek, w którym najprawdopodobniej jechał sprawca. Pozyskane informacje natychmiast telefonicznie przekazała swojemu mężowi, także policjantowi z Wejherowa, który również będąc po służbie jechał na plażę. W pewnym momencie funkcjonariusz zauważył opisywany samochód, zatrzymał się na poboczu i podbiegł do volkswagena. Kierowca tego samochodu, kiedy dowiedział się, że ma do czynienia z policjantem, próbował uciekać. Funkcjonariusz wyczuł od sprawcy kolizji alkohol, uniemożliwił 37-latkowi ucieczkę i powiadomił o ujęciu sprawcy policjantów z powiatu puckiego – opisuje przebieg zdarzeń przedstawicielka wejherowskich stróżów prawa.

fot. KPP Wejherowo

W tym samym czasie w Lubkowie na drodze w miejscu kolizji zaczął się tworzyć olbrzymi korek, ponieważ stojący częściowo na jezdni uszkodzony opel tamował ruch.

Wtedy będąca na miejscu policjantka szybko przystąpiła do działań, udrożniła przejazd i regulowała ruch. Korek drogowy w szybkim czasie został rozładowany – dodaje asp. sztab. Potrykus.

Funkcjonariusze z powiatu puckiego po przyjeździe na miejsce sprawdzili trzeźwość kierowcy. Podejrzenia ich kolegi po fachu z Wejherowa potwierdziły się - 37-latek był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie.

Na szczęście uczestnikom zdarzenia nic poważnego się nie stało. Dalsze czynności w sprawie prowadzą policjanci z powiatu puckiego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24