12.08.2020 14:44 3 NW/Facebook Jarosław Białk

Szpital pucki zostanie zmodernizowany

Źródło: Facebook Jarosław Białk

Szykują się kolejne prace związane z rozbudową i modernizacją puckiego szpitala. Rada powiatu przeznaczyła w tym roku na unowocześnienie placówki ponad milion złotych.

W Szpitalu w Pucku wybudowano już m.in. łącznik, unowocześniono flotę i stworzono nową sterylizatornię. W planach są teraz dwie nowe ważne inwestycje: termomodernizacja obu budynków placówki i budowa bloku operacyjnego.

O planach tych poinformował na swoich mediach społecznościowych Jarosław Białk, starosta pucki.

Po wybudowaniu windy, pozyskaniu środków na kilka karetek, jeszcze w tym roku rada powiatu przeznaczyła ponad milion złotych na lepsze funkcjonowanie szpitala – mówi Jarosław Białk.

Bezpieczeństwo zdrowotne mieszkańców od początku poprzedniej kadencji jest jednym z naszych priorytetów i nic się w tej kwestii nie zmieniło. Po m.in. budowie łącznika, unowocześnieniu floty oraz stworzeniu nowej sterylizatorni, czas na budowę nowego bloku operacyjnego oraz termomodernizację placówki. ????

Opublikowany przez Jarosława Białka Poniedziałek, 10 sierpnia 2020

Prace inwestycyjne, jeśli pozwoli na to sytuacja związana z pandemią, mają rozpocząć się jeszcze jesienią tego roku, bądź na początku przyszłego.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24