15.07.2020 17:05 0 mat. partnera Materiał partnera

Jak wybrać idealny projekt pensjonatu?

mat. partnera

Prowadzenie pensjonatu czy małego hotelu jest dla niektórych osób spełnieniem marzeń. Dlatego też ich projekty cieszą się coraz większą popularnością. Obecnie do wyboru mamy wiele możliwości. Skąd jednak wiedzieć, jaki projekt wybrać? Sprawdzamy najważniejsze kwestie, jakie powinno się uwzględnić, projektując pensjonat.

  1. Hotel, pensjonat, a może motel – czym się różnią?
  2. Projekty pensjonatów – na co zwrócić uwagę?
  3. Czego nie może zabraknąć w pensjonacie?

Hotel, pensjonat, a może motel - czym się różnią?

Powszechnie uważa się, że projekty pensjonatów są mniejsze oraz tańsze od hoteli. Czy jednak wiemy jakie podstawowe różnice między nimi występują? Każdy z tych obiektów musi spełnić określone normy, aby móc zgodnie z prawem nazwać się pensjonatem, hotelem czy też motelem.

Jeśli chcemy poprowadzić ośrodek hotelowy, nasz obiekt musi posiadać co najmniej 10 pokoi. Ważne jest również to, aby w większości były to pokoje jedno- i dwuosobowe. Ponadto hotel powinien oferować szeroki zakres usług swoim klientom. Podobny do niego pensjonat może zawierać mniejszą liczbę pomieszczeń. Minimalna ilość pokoi w tym przypadku wynosi 8. Do tego ośrodek powinien świadczyć gościom całodzienne wyżywienie.

A jak jest z motelami? Tego rodzaju obiektu są najczęściej położone niedaleko dróg. Dlatego taż ważne jest, aby dysponowały one osobnym parkingiem, aby podróżujące osoby mogły bezpiecznie zostawić swoje auto. Motel podobnie jak hotel powinien posiadać co najmniej 10 pokoi. W tym przypadku również większość z nich musi być jedno- lub dwuosobowe.

Projekty pensjonatów – na co zwrócić uwagę?

Kiedy decydujemy się na prowadzenie własnego pensjonatu, nieodzowny jest wybór odpowiedniego projektu. To bardzo ważny etap, ponieważ determinuje on to, jak nasz obiekt będzie wyglądał oraz czym będzie dysponował.

Przy jego wyborze warto się kierować nie tylko osobistym gustem, ale także tym, co może ucieszyć turystów. Dlatego lepiej jest się dostosować do aktualnych wymagań na rynku, aniżeli później żałować źle zainwestowanych pieniędzy. Musimy bowiem zdawać sobie sprawę, że oczekiwania klientów są coraz wyższe i raczej mało kto zadowoli się tanim pokojem bez łazienki oraz wyżywienia.

Wybrany projekt powinien również jak najbardziej oraz zachęcać wyglądem do jego odwiedzenia. W zależności od wybranego modelu możemy zdecydować się na przytulny pensjonat, który będzie przypominał drugi drom, jak też na budynek o bardzo nowoczesnej bryle. Obecna oferta projektów jest na tyle zróżnicowana, że bez problemu uda nam się pogodzić oczekiwania klientów z naszym gustem.

Czego nie może zabraknąć w pensjonacie?

Wybrany przez nas projekt pensjonatu musi być wyposażony w niezbędne elementy, jakie są nieodzowną częścią tego rodzaju obiektów. Dlatego powinien on uwzględniać miejsce między innymi na recepcję czy poczekalnie. Bardzo ważne są również toalety ogólnodostępne, z których goście będą mogli skorzystać bez konieczności wracania się do swoich pokoi.

Ponadto nie bez znaczenia jest kuchnia oraz jadalnia. Jeśli nasz pensjonat będzie znajdować w pięknym, ustronnym miejscu, warto w jego projekcie uwzględnić jadalnię na tarasie, skąd nasi goście będą mogli podziwiać widoki. W przypadku wyżywienia coraz częściej stosuje się bufet szwedzki w cenie noclegu. Dzięki niemu goście mogą wybrać samodzielnie to, na co mają ochotę. Pamiętajmy jednak, aby zadbać o jak najszerszą ofertę, aby trafić w dane upodobania.

I na koniec warto wspomnieć o najważniejszym, czyli o przestronnych pokojach. Wyposażenie każdego z nich w łazienkę jest dzisiaj normą. Dobrze, aby posiadać pokoje o różnych standardach, aby goście mogli pomiędzy nimi wybierać w chwili rezerwacji w zależności od gustów oraz możliwości. Niezależnie jednak od wybranego standardu wszystkie pokoje powinny być schludne oraz czyste, podobnie zresztą jak cały pensjonat.


Czytaj również:

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24