10.03.2020 14:55 0 Gol

Święto karate tradycyjnego w Wejherowie

Fot. Karate Klub Wejherowo

W Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie odbył się Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego, w którym wystartowało prawie 300 karateków z 11 klubów województwa pomorskiego i zachodniopomorskiego. Zawody odbyły się w ubiegłą sobotę (7 marca).

Pomorski Turniej w Karate Tradycyjnym jak co roku zawitał do jednej z naszych powiatowych hal sportowych – mówi Jacek Thiel, wicestarosta wejherowski. – Zawsze bardzo się cieszę, gdy widzę, że nasze obiekty sportowe tętnią życiem, zarówno podczas lekcji wychowania fizycznego, jak i zajęć pozalekcyjnych oraz różnych zawodów sportowych. Młodzież trenuje bowiem nie tylko po to, by się rozwijać, ale także, by rywalizować, a to jest niezmiernie ważne z wychowawczego punku widzenia. Rywalizacja i związane z nią zwycięstwo oraz porażka okazują się dobrą lekcją życia. Dzisiejszy turniej organizowany jest przez Karate Klub Wejherowo, który jest wspierany przez samorządy miejski i powiatowy. Klub od lat zajmuje się trenowaniem młodszych i starszych karateków, ale również organizacją zawodów sportowych. Dzięki temu do naszego powiatu, miasta i do naszych obiektów sportowych każdego roku przyjeżdża kilkaset osób z całej Polski, co stanowi znakomitą promocję dla regionu – dodaje wicestarosta.

Zawodnicy próbowali swoich sił w takich konkurencjach, jak kata indywidualne i kumite indywidualne, fuku-go, kata drużynowe i en-bu.

Pomorski Turniej Karate Tradycyjnego rozpoczyna sezon startowy 2020 i jest przygotowaniem do najważniejszych imprez, jak dedykowany najmłodszym karatekom Ogólnopolski Puchar Dzieci w Karate Tradycyjnym, który w tym roku odbędzie się 5–6 czerwca w Opolu i dla starszych zawodników Mistrzostwa Polski w Tradycyjnym Karate-do, które odbędą się 12–13 czerwca we Włocławku – mówi Mirosław Ellwart, prezes Karate Klubu Wejherowo oraz Okręgowego Związku Karate Tradycyjnego w Gdańsku oraz wiceprezes Polskiego Związku Karate Tradycyjnego.

Dzień później, 8 marca, również w hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Wejherowie odbyła się „Przedszkolandia”. Turniej dedykowany najmłodszym wejherowianom odbył się po raz piąty i obfitował w wiele ogólnorozwojowych konkurencji sportowych. Jak co roku dzieci rywalizowały o puchar przechodni, którym przez kolejny rok opiekować się będzie zwycięskie przedszkole. Pierwsze miejsce zajęło przedszkole z Ciekocina, drugie Bajkowy Dworek, trzecie – Przyjaciele Kubusia Puchatka, czwarte – Karate Klub Wejherowo i miejsce piąte – przedszkole Przygoda.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24