07.01.2020 13:30 9 rp/TTM

Nowe rozkłady jazdy autobusów linii J, R, 84 i 87 w Rumi

Zdjęcie ilustracyjne/Facebook/ZKM Gdynia

Pojawiła się informacja Zarządu Komunikacji Miejskiej w Gdyni w sprawie zmian rozkładów jazdy autobusów w Rumi od 11 stycznia 2020 r. Autobusy linii 87 zatrzymają się w nowym miejscu, a na linii 84 uruchomiony zostaje dodatkowy kurs o godz. 6:20 z Redy. Na pasażerów czeka jeszcze kilka noworocznych "niespodzianek", które mają ułatwić komunikację w Małym Trójmieście Kaszubskim.

Z dniem 11 stycznia 2020 r. wprowadzone zostają nowe rozkłady jazdy autobusów linii J, R, 84 i 87. Wprowadzony zostaje nowy rozkład jazdy autobusów linii J, zakładający wprowadzenie 40-minutowej częstotliwości kursowania autobusów w czasie szczytów przewozowych w dni powszednie, zmienione zostaną także godziny odjazdów następujących kursów:

– z Rumi Partyzantów z godz. 6:12 na 6:02 w soboty, niedziele i święta;

– z Rumi Partyzantów z godz. 18:07 na 18:02 w dni powszednie;

– z Rumi Partyzantów z godz. 18:08 na 18:03 w soboty, niedziele i święta.

Te zmiany pojawiły się w związku z koniecznością racjonalizacji obsługi komunikacyjnej oraz w celu wprowadzenia identycznych standardów częstotliwości na liniach J i 8 – tłumaczy Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdyni. – Dodatkowo we wszystkie dni tygodnia uruchomiony zostaje dodatkowy kurs z Kaczych Buków do Rumi o godz. 22:38 (przyjazd do Rumi o godz. 23:35).

Zmiany, które dotyczą linii 87, to w głównej mierze wprowadzenie nowego miejsca zatrzymania autobusów w Redzie przy Aquaparku. Autobusy nie będą dojeżdżać pod budynek Auqaparku, lecz skończą bieg w zatoce przystankowej zlokalizowanej przy granicy Redy i Rumi, po zawróceniu na rondzie u zbiegu ul. Morskiej i Bosmańskiej (ok. 200 m od budynku Aquaparku).

Ponadto, w celu wyeliminowania pomyłek pasażerów, w kursach do Redy, autobusy linii 87 nie będą zajeżdżać na przystanek Centrum Handlowe „Port Rumia” 01. W zamian obowiązywać będzie przystanek CH „Port Rumia” – Kosynierów 02 zlokalizowany przy ul. Kosynierów, przed wjazdem do Centrum Handlowego – czytamy w komunikacie.

W kierunku powrotnym obowiązuje – tak jak do tej pory – zajazd na parking Centrum Handlowego. Uruchomiony zostanie zostaje dodatkowy kurs o godz. 6:20 z Redy. Ponadto większa liczba kursów w dni powszednie będzie wykonywana do przystanku Reda Aquapark, podobnie jak przy kursach linii 87.

Zmiany na linii 84 dotyczą wyłącznie dni powszednich, a na linii 87 – wszystkich dni tygodnia. Więcej informacji można znaleźć w komunikacie na stronie zkmgdynia.pl.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24