17.11.2019 13:03 0 Kwt

Mieszkańcy Redy jednoczą siły dla Maćka

Źródło: maciej-glodowski.blogspot.com

Maciuś jest pogodnym 12-letnim chłopcem. Trzy dni po narodzinach zdiagnozowano u niego wadę ośrodkowego układu nerwowego – agenezję ciała modzelowatego. Chłopiec cierpi także na niedoczynność tarczycy, ma wadę wzroku, problemy z żołądkiem i serduszkiem. Mieszkańcy Redy postanowili wspomóc finansowo chłopca i organizują dla niego festyn.

Maciek, pomimo intensywnej rehabilitacji i różnych terapii, rozwija się wolniej niż jego rówieśnicy. Mimo swoich ograniczeń, jest cudownym i radosnym dzieckiem – ciekawym świata i prawie zawsze uśmiechniętym. Jego rodzice pragną zapewnić mu jak najlepsze warunki do dalszego rozwoju i podarować możliwie jak najszczęśliwsze dzieciństwo. Także mieszkańcy Redy starają się pomóc chłopcu, organizując dla niego festyn.

Już 1 grudnia możemy wszyscy wziąć udział w niesamowitej akcji charytatywnej. Wspierać będziemy rehabilitację Maćka. Dołącz do nas, przecież "Pomaganie jest takie proste" – zachęcają organizatorzy wydarzenia.

W niedzielę (1 grudnia) na terenie MOSiR Reda odbędą się biegi dla dorosłych na dystansie 5 km, biegi dla dzieci na dystansie od 200 m do 1000 m i marsz nordic walking na dystansie 5 km. W tym dniu organizatorzy zaplanowali także licytacje, konkurs z fantami i zajęcia z TAG Arena. Przewidziano także atrakcje dla dzieci, w tym malowanie buziek i słodki poczęstunek.

mat.prasowe


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24