05.11.2019 13:49 2 Gol

Starcie Polska – Rosja w Wejherowie. Przed nami III Wejherowski Boxing Show

Fot. Nadmorski24/Leszek Spigarski

Walka Polska–Rosja będzie jedną z głównych atrakcji trzeciej edycji Wejherowskiego Boxing Show. Bokserska gala odbędzie się w sobotę (9 października) o godzinie 17:00 w hali sportowej przy Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Wejherowie.

Organizatorzy, czyli WKB Gryf Wejherowo, zapowiadają, że podczas III Wejherowskiego Boxing Show „nie zabraknie przede wszystkim dobrego boksu, jak i dobrej zabawy”. Jedną z atrakcji tegorocznej gali będzie mecz bokserski Polska – Rosja.

Na dziś możemy powiedzieć, że poziom sportowy będzie bardzo wysoki. Po stronie polskiej zobaczymy praktycznie samych medalistów Mistrzostw Polski – mówi Wojciech Wasiakowski, prezes WKB Gryfa Wejherowo.

Podczas gali zobaczymy m.in. kapitana reprezentacji Polski, zawodnika z Karlina, Mateusza Polskiego.

Pięściarz ma na swoim koncie brązowy medal igrzysk europejskich który zdobył w Baku w 2015 r. W swoim dorobku ma również brązowy medal mistrzostw Europy (Charków 2017). Do jego osiągnięć należy również pięć medali seniorskich mistrzostw Polski – dwa złote (2013, 2017; dwa srebrne – 2014, 2015 i jeden brązowy 2012). Czterokrotnie był mistrzem (2012, 2014–2016) i raz wicemistrzem (2013) Polski młodzieżowców. Wcześniej wywalczył dwa brązowe medale krajowego czempionatu juniorów (2010, 2011) – przedstawia boksera WKB Gryf Wejherowo.

Dodajmy, że podczas Wejherowskiego Boxing Show nie tylko będzie można zobaczyć bokserskie pojedynki. Zorganizowana zostanie również zbiórka charytatywna dla Maćka. Chłopiec urodził się 28 września 2007 roku. Trzy dni po narodzinach zdiagnozowano u niego wadę ośrodkowego układu nerwowego – agenezję ciała modzelowatego. Stwierdzono u niego również niedoczynność tarczycy, która również spowalniała rozwój. Z czasem ujawniła się też wada wzroku, pojawiły się problemy z żołądkiem czy sercem.

Maciek, pomimo intensywnej rehabilitacji i różnych terapii, rozwija się wolniej niż jego rówieśnicy. Mimo swoich ograniczeń jest cudownym i radosnym dzieckiem, ciekawym świata i prawie zawsze uśmiechniętym – podkreślają rodzice.

Wstęp na galę jest biletowany. Wejściówki są do nabycia w pizzerii „Alcatraz” (ul. Rybacka, Wejherowo).


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24