19.09.2019 11:00 0 mike/Wladyslawowo.pl

Od 30 lat wracają do Władysławowa – zostali oficjalnymi Przyjaciółmi Gminy

Fot. Wladyslawowo.pl

Władysławowo bije rekordy popularności wśród turystów, nie tylko w sezonie letnim, choć to właśnie w lipcu i sierpniu tutejsze plaże pękają w szwach. Są jednak osoby, które regularnie wracają do Władysławowa już od wielu lat i, co więcej, nie wyobrażają sobie innej formy urlopu. Należą do nich Państwo Judyta i Andrzej Kiełbowicz, którzy odebrali tytuły Przyjaciół Gminy Władysławowo.

Jeśli nad morze, to do Władysławowa. Nikogo nie trzeba szczególnie przekonywać, że spośród polskich miejscowości właśnie tutaj można spotkać największą liczbę turystów – polskich i zagranicznych. Świadczą o tym zarówno opinie właściciele punktów usługowych, mieszkańców, jak i różnorodne rankingi, do których odnosiliśmy się również na naszym portalu.

Fot. Wladyslawowo.pl/archiwum

Wiele osób decyduje się na spontaniczne wypady do Władysławowa, np. rezerwując noclegi przez internet. Są jednak turyści, którzy przyjeżdżają tutaj już od wielu lat, wracając do określonych miejsc, i z przyjemnością spędzają wolny czas. Co więcej, stało się to już ich prawdziwą tradycją. Do takich „etatowych turystów” zaliczają się Państwo Judyta i Andrzej Kiełbowicz z Warszawy.

Najpierw Pani Judyta wypoczywała w Hallerowie, następnie wraz z mężem i synami urlop spędzali w Cetniewie. Obecnie kilka razy w roku przyjeżdżają do Władysławowa na dłuższe weekendy. Podczas spotkania z Burmistrzem Państwo Kiełbowicz opowiadali o swoich wspomnieniach związanych z wypoczynkiem w naszym regionie – podaje strona Wladyslawowo.pl.

Władze gminy – w tym: Roman Kużel, burmistrz Władysławowa, Kamil Pach, zastępca burmistrza, oraz radna Anna Kollek – podziękowali „etatowym turystom” za wieloletnie odwiedzanie miejscowości. Państwo Kiełbowicz otrzymali dyplomy, kwiaty i gminne upominki. Do tego Pan Andrzej zaprezentował swoje nietypowe umiejętności i… zagrał na pile do drewna. Ten występ można zobaczyć tutaj.

Fot. Wladyslawowo.pl

Jak czytamy w uchwale Rady Miejskiej Władysławowa z 24 lutego 2016 roku, tytuł Przyjaciela Gminy Władysławowo może otrzymać osoba fizyczna, która od co najmniej 15 lat przyjeżdża do gminy i tutaj wypoczywa. Nadanie tytułu ma charakter honorowy – nie skutkuje żadnymi obowiązkami wobec tutejszego samorządu. Od 2002 roku roku wspomniany tytuł przyznano już 66 razy. Pełną listę uhonorowanych osób można znaleźć pod tym linkiem.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24