04.08.2019 13:30 1 raz

Najpopularniejsze Władysławowo, najdrożej w Międzyzdrojach

fot. wladyslawowo.pl

Nadmorskie miejscowości, w tym z terenu Nordy, nadal są najpopularniejszym celem wypoczynku urlopowiczów. Wielu z nich wybiera mniejsze i mniej zatłoczone miejscowości.

Specjaliści od wypoczynku z portalu Nocowanie.pl przyznają, że w lipcu pogoda nie zawsze sprzyjała turystom. Tym samym – nie wszyscy trafili na letni i wakacyjny klimat.

Jednak mało kto z zaplanowanych wyjazdów rezygnował. Większość urlopowiczów w lipcu wybierała nadmorskie destynacje. Najczęstsze cele podróży nad Bałtyk to Władysławowo, Łeba, Krynica Morska, Kołobrzeg i Mielno – poinformowała Kamila Miciuła, specjalista ds. marketingu i PR.

Raport portalu podaje też, ile wynosi średnia cena noclegów w nadmorskich miejscowościach. To nieco ponad 50 złotych. Najdroższe w tym zestawieniu okazały się Międzyzdroje i Sopot (średnio ponad 62 zł za nocleg). Noclegi w okolicach 40 zł można znaleźć w Sarbinowie czy Karwi.

nocowanie.pl

Warto zaznaczyć, że ceny w popularnych kurortach nadmorskich od dawna są wyższe niż w mniejszych miejscowościach. Wielu turystów wybiera właśnie takie miejsca, by uniknąć tłumów, kolejek w restauracjach czy mnóstwa parawanów na plaży – podsumowuje Miciuła.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24