Łódź motorowa z pięcioma osobami na pokładzie utknęła na środku toru wodnego Wisły Śmiałej. Awaria układu napędowego pozbawiła jednostkę możliwości manewrowania i stworzyła zagrożenie dla innych uczestników żeglugi. Z pomocą załodze ruszyli funkcjonariusze patrolu wodnego gdańskiej straży miejskiej.
Do zdarzenia doszło w niedzielę, 26 lipca, około godziny 18.30. Strażnicy pełnili służbę na akwenie obejmującym Motławę i Martwą Wisłę. Podczas patrolowania toru wodnego Wisły Śmiałej, na wysokości rejonu Płonie, zauważyli nieruchomą motorówkę.
Jednostka znajdowała się na środku toru wodnego. Gdy patrol zaczął się do niej zbliżać, osoby przebywające na pokładzie zaczęły energicznie machać rękami i wzywać pomocy.
Funkcjonariusze podpłynęli do łodzi i nawiązali kontakt z jej załogą. Okazało się, że doszło do awarii napędu. Motorówka nie mogła samodzielnie zmienić położenia ani zejść z toru wodnego.
Unieruchomiona jednostka stanowiła realne zagrożenie dla bezpieczeństwa żeglugi. Mogła zostać uderzona przez inną łódź lub doprowadzić do kolizji. Strażnicy zdecydowali więc o rozpoczęciu holowania.
Po odpowiednim zabezpieczeniu motorówka została odprowadzona poza tor wodny, w miejsce, w którym nie zagrażała już innym jednostkom. Załoga podziękowała funkcjonariuszom za pomoc, a patrol kontynuował służbę.
Byliście świadkami zdarzenia w naszym regionie? Chcecie aby nasza redakcja zajęła się jakimś tematem? Czekamy na Wasze sygnały i informacje. Można kontaktować się z naszą redakcją za pośrednictwem strony facebookowej i mailowo: [email protected] Dyżurujemy także pod numerem telefonu 729 715 670.