04.09.2019 12:30 4 NW

Przed nami 15. edycja Open Arts Festival

Fot. Open Arts Festival/Facebook

W sobotę (7 września) już po raz piętnasty na polanie przy Amfiteatrze Miejskim, w Wejherowie zagości Open Arts Festiwal 2019. Cykliczna impreza, której motywem przewodnim jest „Stop przemocy i terrorowi” na stałe wpisała się w kalendarz imprez, w Wejherowie.

Rockowe wydarzenie od lat jest jednym z najbardziej popularnych i wyczekiwanych w Wejherowie. Na scenie wystąpią zespoły, dla których ta impreza to okazja do promocji i często pierwszych występów dla szerszej publiczności. Nieodłącznym elementem jest jednak koncert gwiazdy wieczoru. Amfiteatr miał zaszczyt gościć dotychczas takie zespoły, jak: Happysad, Luxtorpeda, COMA, Mechanism, Hunter, Tsa, Myslovitz czy popularni wejherowscy muzycy – grupa Fosfor.

Po raz pierwszy kultowa impreza odbyła się w 2004 roku. Wejherowskie Centrum Kultury rok później zorganizowało II Open Air Rock Festiwal pod hasłem „Przeciw Przemocy”, nawiązując do ataków terrorystycznych z 11 września 2001 roku na terytorium Stanów Zjednoczonych. Młodzi artyści wyrazili swój sprzeciw wobec przemocy na świecie, pamiętając o ofiarach ataku na WTC. Hasło „Stop przemocy i terrorowi”, choć ewoluowało, to stało się motywem przewodnim festiwalu. Twórcy zachęcają uczestników do okazywania sobie szacunku, co stanowi narzędzie do walki z wszechobecną nienawiścią. Z czasem wydarzenie zmieniło nazwę na Open Arts Festival, otwierając się na zespoły spoza kręgu rocka.

Podczas tegorocznej edycji festiwal uświetni występ zespołu Lao Che. Przed nim zaśpiewają Wredrock, Eltimase i Oxyal. Impreza rozpocznie się o godzinie 17:00. Gwiazda wieczoru wystąpi natomiast o 21:30.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24