30.04.2019 10:11 0 PM

Brak pomysłu na majówkę? Oto nasze propozycje!

mat.pras.

Długi weekend przed nami, a wiele osób wciąż nie wie, jak w pełni wykorzystać te wolne dni. Dlatego przygotowaliśmy dla Was listę majówkowych wydarzeń, w których warto uczestniczyć. W zależności od preferencji, majówkę można spędzić, m.in. uprawiając przeróżne sporty, biesiadując czy też biorąc udział w wydarzeniach patriotycznych.


Reda

1 MAJA 2019 | 14:00 | PARK REDA | WSTĘP WOLNY

Ekspozja Kolorów w Redzie!

Najbardziej kolorowy festiwal już 1 maja zawita do Redy!

Pełne 3 godziny zabawy i mnóstwo atrakcji! Konkursy z nagrodami i wiele innych!

3 MAJA | 19:00 | KOŚCIÓŁ ŚW. ANTONIEGO | WSTĘP WOLNY

Finałowy koncert „Młodzi Śpiewają Wojtyłę” w wykonaniu laureatów konkursu.

7 wspaniałych wokalistów, którzy zwyciężyli w konkursie zmierzy się z poezją Karola Wojtyły, a wszystko to pod bacznym okiem Weroniki Korthals.

Już 3 maja zespół w składzie: Weronika Korthals – śpiew; Mirosław Hałenda – instr. klawiszowe; Marcin Ciesielski – perkusjonalia; Aleksander Kamiński – saksofon; Krzysztof Paul – gitary; Maciej Sadowski – kontrabas; oraz siedmiu finalistów zaprezentuje rezultaty wspólnej pracy!

4 MAJA | 17:00 | FABRYKA KULTURY | WSTĘP WOLNY

Zapraszamy na koncert w hołdzie jedynemu w swoim rodzaju wokaliście! Znane wszystkim przeboje Franka Sinatry, takie jak New York, New York, My way czy I love You baby ożyją dzięki wspaniałemu wokalowi i aranżacjom Jacka Siciarka!

Niezwykły wokalista, znany przede wszystkim na trójmiejskiej scenie jazzowej, Jacek Siciarek, wystąpi w Fabryce Kultury, w repertuarze jednego z najwybitniejszych wokalistów wszech czasów Franka Sinatry!

mat.pras.


Rumia

Rumia przygotowała szereg atrakcji w związku z obchodami 228. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja. Gwoździem programu będzie koncert zespołu Enej, który wystąpi o godzinie 19:00 na boisku przy ulicy Bukowej. Wstęp jest wolny.

Oficjalne uroczystości rozpoczną się 3 maja o godzinie 9:30 mszą świętą w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Następnie zostaną złożone kwiaty pod pomnikiem Hieronima Derdowskiego i Józefa Wybickiego.

Natomiast o godzinie 13:30 na boisku wielofunkcyjnym przy ul. Bukowej rozpocznie się festyn rekreacyjno-sportowy. Tam odbędzie się między innymi „rumska talentiada”, mecz piłki nożnej, konkurs toczenia piłek i rzutów karnych, a także występy duetu smyczkowego „Queens of Violins” oraz Moniki Kitel z zespołem. Natomiast na najmłodszych czekać będą zjeżdżalnia i dmuchany zamek.

Tegoroczne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja będą nawiązywały do 65-lecia nadania praw miejskich Rumi. Właśnie dlatego tuż po godzinie 18:00 chętni będą mogli uczestniczyć w konkursie wiedzy o mieście.

„Kamień z napisem LOVE”, „Zagubiony”, „Symetryczno-liryczna” czy „Tak smakuje życie” – między innymi te radiowe hity będzie można usłyszeć od godziny 19:00 za sprawą grupy Enej. Występ zespołu rockowo-folkowego, którego nazwa pochodzi od imienia głównego bohatera „Eneidy”, będzie głównym punktem wydarzenia. Wstęp jest wolny.

mat.pras.


Wejherowo

Księża i samorządowcy charytatywnie zmierzą się na boisku

Księża i samorządowcy spotkają się na boisku, żeby rywalizować w szczytnym celu. W środę (3 maja) o godzinie 16:00 na stadionie Gryfa Wejherowo zostanie rozegrany mecz charytatywny dla chorego Karola Barcza, 15-letniego mieszkańca Wejherowa.

mat.pras.


Gniewino

Majówka w Gniewinie

mat.pras.


Żarnowiec

Samorząd gminy Krokowa zaprasza na Gminne Obchody Uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Żarnowcu.

mat.pras.

Po Gminnych Obchodach Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – Krokowskie Centrum Kultury w Krokowej, Szkoła Podstawowa w Żarnowcu, Stowarzyszenie Aktywne Kaszuby oraz OSP Żarnowiec zapraszają na Festyn „Bezpieczny i Rodzinny 3 Maja”.

mat.pras.


Gościcino

Majówka na ludowo

mat.pras.


Żelistrzewo

mat.pras.


Władysławowo

Jesteś mieszkańcem Władysławowa lub okolic? A może jesteś turystą i przyjeżdżasz tutaj od kilku już lat? Myślisz, że znasz Władysławowo jak własną kieszeń?

Jeśli tak, weź udział w fotograficznej grze miejskiej „Znasz-li to miasto?”! Na podstawie zdjęć rozpoznaj i znajdź obiekty zlokalizowane na terenie Władysławowa, zdobywaj punkty i wygrywaj nagrody!

Niezbędny ekwipunek: długopis, wygodne buty, bystre oko oraz dobry humor.

Gra Miejska „Znasz-li to miasto?” - Władysławowo, 3 maja (piątek), godz. 12:00–15:00. Zapisy w dniu imprezy w godz. 11:30–12:00 w biurze terenowym CKPiS we Władysławowie, ul. Towarowa 8 (przy wieży ciśnień).

mat.pras.


Gdynia

Błyskawiczna majówka

Marynarka Wojenna zaprasza na "Błyskawiczną majówkę" w ramach, której odbędzie się uroczyste otwarcie kolejnego, 44. sezonu wystawienniczego na pokładzie historycznego niszczyciela ORP Błyskawica cumującego przy skwerze Kościuszki w Gdyni.

"Błyskawiczna majówka" rozpocznie się 1 maja, o godzinie 13:00 na nabrzeżu przy ORP Błyskawica. Tegoroczną majówkę rozpocznie koncert otwarcia w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej. Na pokładzie okrętu zaprezentuje się Zespół Wokalny Klubu Marynarki Wojennej Riwiera. Odbędzie się przemarsz pododdziału podchorążych Akademii Marynarki Wojennej w strojach historycznych. Zaprezentują się także grupy rekonstrukcji historycznych. Nie zabraknie grochówki z historycznej kuchni polowej.

W ramach inauguracji sezonu, okręt będzie można zwiedzać bezpłatnie 1 i 3 maja w godzinach 14:30–17:00.

mat.pras.


Gdańsk

Wiele gwiazd, wiele przebojów w Ergo Arenie na koncercie rocznicowym obecności Polski w UE

Już 1 maja będziemy świętować 15. rocznicę wejścia Polski do Unii Europejskiej. Z tej okazji w gdańsko-sopockiej Ergo Arenie odbędzie się koncert gwiazd, podczas którego wystąpią m.in Voo Voo, Maria Peszek, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Muniek i Przyjaciele.

Lista artystów, którzy wystąpią na rocznicowym koncercie w Ergo Arenie jest imponująca. Na jednej scenie pojawią się: Grażyna Łobaszewska & Ajagore, Maria Peszek, Natalia Przybysz, Fisz Emade Tworzywo, Muniek i Przyjaciele, Raz Dwa Trzy i Voo Voo. W koncercie udział wezmą również: Joanna Marcinkowska, fortepian, Chór Kameralny 441 Hz oraz Polska Filharmonia Kameralna Sopot pod dyrekcją Wojciecha Rajskiego. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną utwory odnoszące się do wartości takich jak miłość, wolność, szacunek, niezależność, stanowiących artystyczny komentarz do otaczającej nas rzeczywistości.

mat.pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24