23.04.2019 09:52 0 Gol

Arka pokonała Polski Cukier i jest liderem przed play-offami!

Arka pokonała Polski Cukier Toruń 88:72 w 29. kolejce rundy zasadniczej Energi Basket Ligi. Gdynianie tym zwycięstwem zapewnili sobie pierwsze miejsce przed fazą play-off!

Zawodnicy z Torunia trafiali ciężkie rzuty w pierwszej połowie. Z naszej strony był chaos, trochę się przestraszyliśmy. W szatni powiedzieliśmy sobie, co trzeba zrobić – mówił Dariusz Wyka z Arki Gdynia po meczu Energa Basket Ligi z Polski Cukrem Toruń.

Lepiej spotkanie rozpoczęli torunianie. Po akcjach Roba Lowery’ego prowadzili już 9:1. Pierwszy rzut z gry Arka trafiła dopiero po blisko czterech minutach gry. Dzięki trójkom Karola Gruszeckiego i Krzysztofa Sulimy przewaga w pewnym momencie wzrosła aż do 15 punktów! Po 10 minutach było ostatecznie 27:14 dla ekipy trenera Dejana Mihevca. W drugiej kwarcie sytuację gdynian poprawiał Marcus Ginyard, a po trójce Jamesa Florence’a zmniejszyli straty do siedmiu punktów. Polski Cukier kontrolował jednak sytuację, dobrze rotując składem, licząc przede wszystkim na trafienia Damiana Kuliga. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:34.

Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza trzecią kwartę rozpoczął od serii 8:0 i szybko zmniejszał straty. Następną kwartę gdynianie znowu rozpoczęli serią – tym razem 7:0 i całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie, wygrywając ostatecznie 88:72.