01.04.2019 14:43 0 Gol

Asseco zrewanżowało się za finał Pucharu Polski

Koszykarze Arki Asseco Gdynia zrewanżowali się za przegraną w finale Suzuki Pucharu Polski. Gdynianie wygrali na wyjeździe z Arged BMSlam Stalą Ostrów Wlkp. 75:65 w meczu 25. kolejki Energa Basket Ligi.

Interesujące, emocjonujące spotkanie, w którym lepiej z presją poradzili sobie goście z Gdyni. Asseco zagrało szybko (21 punktów z szybkich ataków), zespołowo (13 asyst), dobrze ponawiało akcje na atakowanej tablicy i wykazało się dużą dojrzałością w kontrolowaniu przebiegu meczu – czytamy na oficjalnej stronie Arki.

Początek spotkania w Ostrowcu Wlkp. układał się lepiej dla Arki, która potrafieniach Josha Bostica i Adama Łapety prowadziła 10:5.

Już w pierwszej kwarcie na parkiecie pojawił się Casper Ware i dość szybko zdobywał swoje pierwsze punkty. Później trójki trafiali jednak Jakub Garbacz oraz Deividas Dulkys, a po 10 minutach było 23:14. W drugiej kwarcie gdynianie kontrolowali sytuację na parkiecie, a Arged BMSlam Stal nie do końca była w stanie odrabiać straty, również przez słabszą skuteczność. Po zagraniu Josha Bostica goście mieli już 14 punktów przewagi. Sytuację starał się jeszcze poprawiać Michał Nowakowski, ale dzięki rzutom wolnym Jamesa Florence’a, po pierwszej połowie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza wygrywał 45:29.

Gdynianie nie zwalniali tempa i po trzeciej części spotkania było już 63:45 dla Arki. W ostatniej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego starał się walczyć o lepszy wynik, a po rzutach wolnych Ivana Marasa zmniejszył straty do 13 punktów. Arka nie pozwalała jednak na więcej i kontrolowała wydarzenia na boisku.

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski – Arka Asseco Gdynia 65:75 (14:23, 15:22, 16:18, 20:12)

Arged BMSlam Stal Ostrów Wielkopolski: Scott 14, Ware 14, Chyliński 12, Maraš 10, Nowakowski 5, King 4, Kostrzewski 3, Łukasiak 2, Żołnierewicz 1, Kowalenko 0, Szymkiewicz 0, Jaramaz

Asseco Arka Gdynia: Bostic 18, Florence 17, Upshaw 9, Ginyard 7, Dulkys 6, Łapeta 6, Szubarga 4, Garbacz 3, Ponitka 3, Wyka 2, Wołoszyn 0, Kamiński