14.03.2019 11:35 0 Gol

Koszykarze Arki wygrali w Dąbrowie Górniczej różnicą 20 punktów

Zdecydowane zwycięstwo odniosła Arka Asseco Gdynia. W 20. kolejce Energi Basket Ligi podopieczni Przemysława Frasunkiewicza na wyjeździe pokonali MKS Dąbrowę Górniczą 82:62.

Arka od pierwszych minut bardzo mocno naciskała na rywala. Gdynianie skutecznie atakowali kosz MKS-u, szczelnie broniąc dostępu do własnej „deski”. Pierwsze punkty padły łupem Adama Łapety, a po nim punktował jeden z najlepszych na parkiecie, Bartłomiej Wołoszyn (12 punktów, 8 zbiórek, 2 asysty, 1 przechwyt) oraz trójka liderów: Bostic, Deividas Dulkys (5 punktów, 2 zbiórki, 2 asysty) i mądrze prowadzący grę żółto-niebieskich James Florence (4 punkty, 2 zbiórki, 8 asyst). „Trójka” Dariusza Wyki (6 punktów, 4 zbiórki, 1 asysta, 1 przechwyt, 4 bloki) zamknęła pierwsze 10 minut i ustaliła wynik na 24:10 dla Arki.

W drugiej kwarcie nieźle radził sobie Szymon Łukasiak, a po trójce Michała Gabińskiego gospodarze zbliżyli się na dziewięć punktów. Zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza miał jednak wszystko pod kontrolą. Po czterech punktach z rzędu Marcela Ponitki wszystko wracało do „normy”. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 41:27.

W pozostałych dwóch kwartach rosła przewaga gdynian, którzy trzecią część meczu zakończyli, prowadząc 55:37, a cały mecz wygrali różnicą 20 punktów – 82:62.

Po 20 kolejkach arkowcy są na drugim miejscu. Wyprzeda ich tylko Stelmet ENEA BC Zielona Góra, z którym gdynianie u siebie zmierzą się już w najbliższą środę (20 marca).