12.03.2019 13:28 0 Gol

Przez lata uchodziła za najlepszą w Polsce. Teraz murawa w Gdyni będzie wymieniona

Fot. Gdynia.pl

Podczas wtorkowego (12 marca) spotkania władz Gdyni, Gdyńskiego Centrum Sportu i prezesa Arki Gdynia, Wojciecha Pertkiewicza, podjęto decyzję o wymianie murawy na Stadionie Miejskim w Gdyni. „Przez lata gdyńska murawa uchodziła za najlepszą w Polsce. Chcemy, aby te czasy powróciły” – mówi Wojciech Szczurek, prezydent miasta.

Od 23 maja w Polsce trwać będą Mistrzostwa Świata FIFA U-20. Jedną z głównych aren turnieju jest Gdynia. Na Stadionie Miejskim odbędzie się aż 10 spotkań. Władze miasta i Gdyńskiego Centrum Sportu chcą, aby piłkarze jak najlepiej zapamiętali rywalizację na Stadionie Miejskim, stąd też m.in. dlatego zapadła decyzja o wymianie nawierzchni.

Przez lata gdyńska murawa uchodziła za najlepszą w Polsce. Chcemy, aby te czasy powróciły. Nie czekamy na związany z mistrzostwami świata U20 raport FIFA, tylko już dziś podejmujemy decyzję o wymianie – deklaruje Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Głównymi powodami takiego stanu murawy są przede wszystkim: złe rozlokowanie wilgotności w profilu glebowym oraz bardzo niski poziom odporności na rozrywanie, co oznacza, że system korzeniowy wadliwie się rozwija, nie rośnie głębiej niż na trzy–cztery centymetry. Mimo wszelkich starań, w takich warunkach trawa po prostu nie urośnie – wyjaśnia Rafał Klajnert, dyrektor Gdyńskiego Centrum Sportu.

Na co dzień z murawy korzystają przede wszystkim piłkarze Arki Gdynia, którzy rozgrywają tutaj swoje mecze.

Od tygodni obserwuję starania pracowników Gdyńskiego Centrum Sportu i jestem przekonany, że zrobili wszystko, co w ich mocy. Cieszę się z osobistego zaangażowania panów prezydentów oraz z decyzji, którą wspólnie podjęliśmy. Reszta w nogach piłkarzy – mówi Wojciech Pertkiewicz, prezes Arki Gdynia.

Najbliższy mecz na Stadionie Miejskim w Gdyni zaplanowano na 30 marca. O godzinie 18:00 Arka Gdynia podejmie Śląsk Wrocław.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24