27.02.2019 13:37 0 Gol

Wisła Płock rozbiła szczypiornistów gdyńskiej Arki

W 20. kolejce PGNiG Superligi szczypiorniści Wisły Płock byli bezlitośni dla zawodników gdyńskiej Arki. Płocczanie przed własną publicznością rozgromili arkowców aż 36:17!

Przewaga gospodarzy rysowała się już od pierwszych minut. Wisła szybko odskoczyła na pięciobramkowe prowadzenie. Gdynianie tego dnia nie mieli pomysłu na płocką obronę. Szczypiorniści Arki często oddawali piłkę przeciwnikowi. A to pozwalało „nafciarzom” z Płocka wyprowadzać kolejne akcje i śrubować prowadzenie, które 22. minucie wyniosło już 14:5. W pierwszej połowie widzieliśmy jeszcze łącznie pięć bramek i po pierwszej pół godzinie gry na tablicy widniał wynik 17:7 dla gospodarzy.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Wisła cały czas dobrze grała w obronie, a arkowcy nie potrafili znaleźć sposobu na przedarcie się przez defensywę gospodarzy i ostatecznie przegrali różnicą 19. bramek (17:36).

Arka po 20. kolejkach zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Kolejny meczy gdynianie zagrają 9 marca. Ich ligowym rywalem będzie Azoty Puławy.

Wisła Płock – Arka Gdynia 36:17 (17:7)

Wisła Płock: Borbely, Wichary – Daszek (1), Gębala (3), Góralski (4), Kowalski, Krajewski (5), Mihić (3), Mlakar (8), Moya Florido, Obradović (1), Piechowski (1), Racofea (4), Sulić, Tarabochia, Toledo (2), Zdrahala (2)

Arka: Pieńczewski – Całujek (2), Ćwikliński (2), Czaja, Jamioł (4), Jasowicz, Kamyszek (3), Lisiewicz (2), Przysiek, Rutkowski, Rychlewski (2), Skwierawski, Wołowiec, Wolski (2)