25.02.2019 14:27 0 Gol

Derby Pomorza dla MMTS-u. Arka Gdynia znowu na tarczy

W ramach 19. kolejki PGNiG Superligi szczypiorniści Arki Gdynia przegrali przed własną publicznością z MMTS Kwidzyn 27:33. Żółto-niebiescy do przerwy przegrywali różnicą pięciu bramek.

Początek rywalizacji pomiędzy Arką Gdynia a MMTS Kwidzyn był wyrównany. W obu ekipach znakomicie spisywali się bramkarze – Maciej Pieńczewski (Arka) oraz Bartosz Dudek (MMTS). Przynajmniej do 20. minuty wynik oscylował wokół remisu. Niestety dla Arki, z każdą kolejną minutą skuteczniej prezentowali się goście, którzy od prowadzenia 9:8, wyszli na 13:10, a na przerwę szczypiorniści z Kwidzyna schodzili z przewagą pięciu bramek (17:12).

Po zmianie stron gospodarze rzucili się do odrabiania strat. W 41. minucie Arka dogoniła rywali na dwie bramki (19:21). Tę różnicę gdynianie utrzymywali prawie do samego końca spotkania. Jednak przy wyniku 27:25 dla gości, przyjezdni ponownie zaczęli grać skuteczniej pod bramką gdynian i to ostatecznie zawodnicy MMTS-u po końcowej syrenie mogli wznieść ręce do góry w geście triumfu i wygrali 33:27. MVP spotkania zostali wybrani Arkadiusz Ossowski z MMTS-u i Rafał Jamioł z Arki.

Po 19. kolejkach Arka zamyka tabelę, a MMTS jest na szóstym miejscu. Już jutro, w ramach 20. serii spotkań, gdynianie na wyjeździe zmierzą się z Orlenem Wisłą Płock. Początek meczu o godzinie 18:00.

Arka Gdynia – MMTS Kwidzyn 27:33 (12:17)

ARKA: Pieńczewski, Zimakowski – Ćwikliński, Czaja, Jamioł (5 bramek), Jasowicz (2), Kamyszek (9), Lisiewicz (2), Przysiek (5), Rutkowski, Skwierawski, Wołowiec (2), Wolski (1), Całujek (1)

MMTS: Dudek, Szczecina (1) – Adamski (3), Guziewicz, Janiszewski, Krieger, Kryński (5), Landzwojczak (3), Nogowski (3), Orzechowski (6), Ossowski (1), Peret (6), Potoczny (5), Przytuła, Rosiak, Szczepiński