24.02.2019 14:33 1 Kwt

Renata Przemyk Akustik Trio wystąpi w Pierwoszynie

mat.prasowe

Kosakowskie Centrum Kultury przygotowało wielką niespodziankę dla mieszkanek gminy. Już 9 marca o godzinie 17:00 w Gminnym Domu Kultury w Pierwoszynie odbędzie się koncert Renaty Przemyk.

Zjawiskowy koncert Renaty Przemyk Akustik Trio odbędzie się z okazji Dnia Kobiet, wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wstęp na wydarzanie jest bezpłatny, za okazaniem zaproszenia. Wejściówki można odbierać tylko osobiście w siedzibie Kosakowskiego Centrum Kultury w Rewie, ul. Morska 56 od poniedziałku 25 lutego w godzinach 8:00–14:00. Liczba miejsc ograniczona, nie prowadzimy rezerwacji – informuje Kosakowskie Centrum Kultury.

„Babę zesłał Bóg”, „Samolot”, „Makijaż twarzy” czy „Prinsówna” – te i inne utwory można usłyszeć podczas koncertów Renaty Przemyk.

Trudno jednoznacznie określić twórczość muzyczną Renaty – jest tam rock, poruszające teksty, elementy etniczne, czasem mocna sekcja rytmiczna, czasem dynamiczny głos z samym basem, ale też ironia i głos biały – wszystko, co w danym momencie może być potrzebne do wyrażenia aktualnych emocji. W muzyce nie ma granic. Sama artystka nazywa to, co robi wiecznym poszukiwaniem brzmień, wzruszeń i klimatów do niczego przedtem niepodobnych. Stąd pewnie każda kolejna płyta różni się diametralnie od poprzedniej, choć na każdej nieodmiennie pojawia się akordeon, instrument do którego ma ewidentną słabość, bez względu na mody i jej charakterystyczny głos – czytamy na stronie artystki.

Renata Przemyk wychodzi w swej muzyce od surowego, postpunkowego brzmienia, przy tym eksperymentuje z brzmieniami i jest współproducentem własnych płyt, a od 1999 roku – także kompozytorem własnych piosenek. Artystka w plebiscycie "Polityki" i "Wprost" znalazła się w setce najwybitniejszych artystów XX wieku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24