18.02.2019 16:01 1 PM

Na plenerze artystów powstanie prototyp przystanku z drewna

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Rzeźbiony przystanek autobusowy, słupy do plenerowej czytelni czy obrazy związane z historią gminy – w Bolszewie i Gościcinie trwa plener artystyczny.

To 11. edycja zimowego artystycznego pleneru malarsko-rzeźbiarskiego gminy Wejherowo. Bierze w nim udział 14 artystów z całej Polski, w tym pięciu rzeźbiarzy i dziewięciu malarzy.

W tym roku tematy są bardzo ambitne. Malarze przygotowują obrazy związane z 85-leciem gminy Wejherowo. Malują miejsca, których już nie ma, i portrety osób zasłużonych dla gminy, odznaczonych Gryfem Kaszubskim. Rzeźbiarze mają temat bardziej użytkowy, wykonują słupy do wiaty plenerowej, grillowej, która będzie w Bieszkowicach – w naszej nowej filii – wyjaśnia Natasza Sobczak, dyrektor Biblioteki i Centrum Kultury w Gościcinie.

Powstają rzeźbione słupy, które będą podtrzymywać całą konstrukcję wiaty – czytelnia ma mieć artystyczny charakter. Oprócz tego artyści stworzą prototyp przystanku autobusowego.

Jest pomysł, żeby zrealizować renowację przystanków, bo non-stop są dewastowane przez młodzież. Jeżeli zrobi się to z drewna, będzie to wyglądało estetycznie i będzie bardziej wytrzymałe na jakieś urazy – mówi Andrzej Mirończuk, rzeźbiarz z Jabłoni.

Plener potrwa do przyszłego piątku (22 lutego). Rzeźbiarze tworzą w Dworku Drzewiarza, natomiast malarzy można spotkać w hotelu w Bolszewie.

Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM Fot. Daniel Zaputowicz/TTM

Więcej zdjęć znajduje się tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24