16.02.2019 20:24 1 raz

Arka Gdynia: Awans do elity coraz dalej

Po raz kolejny od wznowienia rozgrywek Ekstraklasy piłkarze z Gdyni nie byli w stanie pokonać rywali. Tym razem ulegli teoretycznie najsłabszej drużynie - wedle rozkładu tabeli - Zagłębiu Sosnowiec, w meczu wyjazdowym.

Nie mogą się obudzić po zimowej przerwie w rozgrywkach piłkarze Arki Gdynia. W pierwszym meczu tej części sezonu przed własną publicznością ulegli 1-2 Koronie Kielce. Fani żółto-niebieskich liczyli na rehabilitację z ostatnią drużyn tabeli - Zagłębiem Sosnowiec. Piłkarska rzeczywistość jednak bywa trudna.

Co prawda to Arka objęła prowadzenie po golu Damiana Zbozienia w 9. minucie meczu, ale na boisku to gospodarze wykazywali więcej determinacji. W 38. minucie wyrównał bowiem Udovivić.

Zbozień raz jeszcze wpisał się na listę zdobywców bramek, tym razem z rzutu karnego (podyktowanego po faulu na Luce Zarandii) w doliczonym czasie gry pierwszej połowy.

Ale gdynian w tym meczu nie było stać na więcej. W 60. minucie Pawłowski w sytuacji sam na sam pokonał Pavelsa Steinborsa, mimo jego ofiarnej interwencji. Ten sam zawodnik 5 minut przed końcem spotkania uderzył z dystansu, ustalając wynik meczu na 3-2.