15.02.2019 12:40 0 Gol

Arka z Zagłębiem zagra po raz 24.

Fot. Arka.gdynia.pl

Ostatnie dwa mecze między Arką Gdynia a Zagłębiem Sosnowiec kończyły się remisami 2:2. W w sobotę (16 lutego) na Śląsku drużyny zmierzą się ze sobą w ramach 22. kolejki Lotto Ekstraklasy. Na ligowym boisku zespoły zagrają ze sobą po raz 24.

Dzisiaj piłkarze trenera Zbigniewa Smółki wyjeżdżają do Sosnowca, gdzie już jutro o ligowe punkty powalczą z miejscowym Zagłębiem. Szkoleniowiec Arki Gdynia przed wyjazdem ma trudny orzech do zgryzienia. Ze względu na przekroczenie limitu kartek w sobotnim spotkaniu trener nie będzie mógł skorzystać z usług Michała Janoty oraz Adama Dei. Na boisku z powodu kontuzji nie zobaczymy też Mateusza Młyńskiego oraz wchodzącego w treningi Aleksandra Koleva.

Mecz w ramach 22. kolejki Lotto Ekstraklasy zarówno dla gdynian i piłkarzy z Sosnowca ma być okazją na przełamanie. Arka nie wygrała od 6. ligowych spotkań, a Zagłębie bez wygranej zaliczyło 9. meczów.

Sobotni mecz będzie 24. starciem ligowym pomiędzy tymi drużynami. Biorąc pod uwagę wyłącznie spotkanie rozgrywane na Śląsku, rywalizacja jest bardzo wyrównana. Ewentualna wygrana Arki zatarłaby przewagę jednego meczu wygranego, który obecnie jest po stronie Zagłębia.

Ostatnie zwycięstwo na Stadionie Ludowym zanotowaliśmy w 2005 roku, gdy po golach Kowalskiegoi Griszczenki pokonaliśmy gospodarzy 2:1. Od tamtej pory gościliśmy na tym obiekcie jeden raz i wyjechaliśmy na tarczy po porażce 2:4 – podaje oficjalna strona klubowa Arki Gdynia.

Początek meczu Zagłębie Sosnowiec – Arka Gdynia w sobotę, 16 lutego, o godzinie 18:00.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24