29.01.2019 11:37 0 Gol

Zarandia i Siemaszko zapewnili wygraną Arce w trzecim sparingu

Po bramkach Luki Zarandii i Rafała Siemaszki Arka Gdynia pokonała trzeci zespół ukraińskiej Ekstraklasy FK Oleksandrija 2:0. Był to trzeci mecz żółto-niebieskich podczas obozu przygotowawczego w Turcji.

Prowadzenie dla zespołu z Gdyni uzyskał po godzinie gry Luka Zarandia. Gruzin zszedł do środka, aby mieć piłkę na lewej nodze i atomowym uderzeniem zza pola karnego nie dał szans bramkarzowi rywala. Siedem minut przed końcem trzecią aktualnie siłę ukraińskiej Ekstraklasy pogrążył strzałem głową Rafał Siemaszko. „Siema” skutecznie wykorzystał dośrodkowanie z rzutu wolnego Gorana Cvijanovicia.

To była druga wygrana arkowców w trzecim sparingu podczas obozu w Turcji. Jeden mecz zakończył się bezbramkowym remisem. W dotychczasowych grach kontrolnych gdynianie nie stracili jeszcze gola. Przed piłkarzami Arki jeszcze dwa sparingi – oba rozegrane zostaną 31 stycznia. Najpierw zmierzą się z FK Makedonija Gjorcze Petrow Skopje (Macedonia), a potem z Szachtiorem Karaganda (Kazachstan).

Arka Gdynia – FK Oleksandrija 2:0 (0:0)

Bramki: Zarandia 60', Siemaszko 82'

Arka: Steinbors – Zbozień (70' Socha), Marić (70' Maghoma), Helstrup (79' Sołdecki), Marciniak (70' Olczyk) – Deja (79' Blok), Nalepa (70' Danch) – Zarandia (70' Stępień), Janota (79' Cvijanović), Banaszewski (70' Łoś) - Jankowski (70' Siemaszko)

FK Oleksandrija, I połowa: Pankiv, Luchkevych, Dedechko, Babohlo, Hrechyshkin, Zaporozhan, Hrechyshkin, Protasov, Poliarus, Kovalets, Sitalo

II połowa: Pankiv, Mykytsey, Dedechko, Shendrik, Hrechyshkin, Zaporozhan, Banada, Ponomar, Poliarus, Kovalets, Zaderaka