28.01.2019 10:30 0 Gol

Koszykarze Arki Gdynia zdecydowanie lepsi od Hydro Trucku

Różnicą aż 27 punktów zakończyło się spotkanie 17. kolejki rundy zasadniczej Energi Basket Ligi pomiędzy Arką Asseco Gdynia a Hydro Truck Radom. Żółto-niebiescy przed własną publicznością wygrali 100:73.

Radomianie bez szans. Asseco Arka Gdynia pokonała w Gdynia Arena 12 ekipę Energa Basket Liga Hydro Truck Radom 100:73. Najlepsi strzelcy żółto to Deividas Dulkys (17) oraz Joshua Bostic (16). Gratulujemy – napisał na facebookowym profilu gdyński klub.

Deividas Dulkys był nie do zatrzymania na początku meczu, a dzięki wyłącznie jego akcjom Arka prowadziła 8:4. Później aktywny był Josh Bostic, a przewaga wzrosła do nawet 11 punktów. Za odrabianie strat wziął się przede wszystkim Obie Trotter, ale to nie wystarczało w tym fragmencie. Po kolejnej trójce Dulkysa po 10 minutach było już 31:15. W drugiej kwarcie Hydro Truck zanotował serię 10:1 i głównie dzięki Sanadze powoli zmniejszał stratę. Po jego kolejnym rzucie radomianie przegrywali tylko siedmioma punktami. Josh Bostic i Dariusz Wyka robili jednak swoje, a po pierwszej połowie gdynianie wygrywali 45:35.

W drugiej połowie Arka powiększała swoją przewagę i ostatecznie wygrała różnicą 27 punktów. Dzięki zwycięstwu gdynianie awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli.