25.01.2019 07:57 0 Gol

W czterokwartowym sparingu Arka pokonała Czerno More Warna 1:0

Gdyńska Arka w swoim drugim sparingu podczas obozu w Turcji pokonała Czerno More Warna 1:0. Mecz rozegrano w nietypowej formule, bo podzielony był na cztery półgodzinne kwarty.

Przed tym meczem gdyński sztab szkoleniowy w porozumieniu ze swoimi rywalami dali zagrać każdemu zawodnikowi po 60 minut, a spotkanie podzielone było na cztery kwarty po 30 minut. W porównaniu z pierwszym meczem kontrolnym (ze Slawią Sofa 0:0) w wyjściowej jedenastce trener Zbigniew Smółka zmienił Steinborsa ze Staniszewskim. Spotkanie Arka zaczęła dynamicznie, ale nie przełożyło się to na zdobycze bramkowe. Na to trzeba było czekać aż do 94. minuty. Wówczas Rafał Siemaszko powalczył o futbolówkę zagraną przez Michaela Olczyka i pokonał golkipera Czerno.

Gdynianie mecz kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce w 110 minucie dla Aankoura. Teraz przed żółto-niebieskimi trzeci z pięciu zaplanowanych sparingów w Turcji. Arkowcy zagrają w poniedziałek z ukraińskim FK Oleksandrija.

Arka Gdynia – Czerno More Warna 1:0

Bramka: Rafał Siemaszko (94)

Arka I i II kwarta: Staniszewski (30 Krzepisz) – Zbozień, Marić, Helstrup, Marciniak – Deja, Nalepa – Zarandia, Janota, Banaszewski – Jankowski

Arka III i IV kwarta: Krzepisz (75 Molenda) – Socha (98 Blok), Maghoma, Sołdecki, Olczyk – Danch, Chavez (98 Wilczyński) – Łoś, Cvijanovic (98 Stępień), Aankour - Siemaszko