07.01.2019 11:00 0 Gol

Arka nie dała rady brązowemu medaliście

W 14. kolejce rundy zasadniczej Energi Basket Ligi Arka Gdynia zdecydowanie przegrała z aktualnym brązowym medalistą EBL. Polski Cukier Toruń przed własną publicznością pokonał koszykarzy z Trójmiasta 96:73.

Początek meczu był trochę lepszy w wykonaniu gospodarzy, którzy po trójkach Roba Lowery’ego i Karola Gruszeckiego prowadzili 10:5. Arka szybko doprowadzała do remisu, bo skuteczny był przede wszystkim James Florence. Później świetny był też jednak Bartosz Diduszko - dzięki niemu po 10 minutach Polski Cukier wygrywał 28:21. W drugiej kwarcie ekipa trenera Dejana Mihevca nie była już tak skuteczna, a gdynianie powoli odrabiali straty. Po dwóch trafieniach Adama Łapety przegrywali już zaledwie dwoma punktami. Później goście zdobywali przewagę dzięki Florence’owi i Bosicowi, ale tylko na chwilę. Cheikh Mbodj ustalił wynik spotkania po pierwszej połowie na 45:42.

W pozostałych kwartach przewaga torunian tylko rosła i ostatecznie Cukier wygrał różnicą 23 punktów. Najlepszym graczem gospodarzy był Michael Umeh z 19 punktami, 3 zbiórkami i 6 asystami. Josh Bostic zanotował 20 punktów i 6 zbiórek dla gości.