06.01.2019 12:14 0 mike

Znowu to zrobili! Nordowe Morsowanie przyciągnęło setki śmiałków

Fot. Grzegorz Renusz/TTM

Początek stycznia, przejmujące zimno, wiatr i wysokie fale? To właśnie idealna pogoda dla morsów! W niedzielę (6 stycznia) we Władysławowie już po raz piąty odbyło się Wielkie Nordowe Morsowanie.

Tradycyjnie już impreza miała charakter otwarty, bez formalnych ograniczeń. A chętnych do zanurzenia się w zimnych falach Bałtyku nie brakowało. Według profilu facebookowego Nordowe Morsy, na styczniową kąpiel zdecydowało się ponad 600 śmiałków, a na plaży pojawiło się około 800 osób.

Podobnie jak w ubiegłym roku, morsowaniu towarzyszyła duża mobilizacja. Nic dziwnego zatem, że frekwencja dopisała, a chętni do zanurzenia się w falach Bałtyku przyjechali do Władysławowa nie tylko z różnych zakątków Pomorza, ale i innych regionów kraju. Pierwsi stawili się na miejscu już przed godziną 9:00. Później była rejestracja uczestników, uroczyste powitanie, rozgrzewka z rytmie zumby i wreszcie – wspólna kąpiel. Po godzinie 11:00 i morsowaniu miłośnicy chłodnej wody integrowali się przy ognisku. Była muzyka, gorące przekąski i napoje.

Fot. Grzegorz Renusz/TTM Fot. Grzegorz Renusz/TTM Fot. Grzegorz Renusz/TTM Fot. Grzegorz Renusz/TTM Fot. Grzegorz Renusz/TTM Fot. Grzegorz Renusz/TTM Fot. Grzegorz Renusz/TTM Fot. Grzegorz Renusz/TTM Fot. Grzegorz Renusz/TTM Fot. Grzegorz Renusz/TTM Fot. Grzegorz Renusz/TTM

Organizatorami imprezy byli Centrum Kultury, Promocji i Sportu we Władysławowie oraz Centralny Ośrodek Sportu i Przygotowań Olimpijskich we Władysławowie. Relację z ubiegłorocznego Wielkiego Nordowego Morsowania zamieściliśmy tutaj.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24