07.01.2019 08:30 0 Gol

Piłkarze Arki wracają do treningów

Źródło: arka.gdynia.pl

Piłkarze ekstraklasowej Arki Gdynia mogą już powoli zacząć myśleć o przygotowaniach do drugiej części sezonu. 8 stycznia po zimowych urlopach Arkowcy wracają do treningów.

W najbliższy wtorek żółto-niebiescy stawiają się w klubie, aby rozpocząć zimowe przygotowania przed rundą wiosenną, którą Arka zainauguruje meczem u siebie, 10 lutego, z Koroną Kielce. Ale za nim piłkarze wybiegną na murawy boisk, aby walczyć o ligowe punkty, sztab szkoleniowy sprawdzi wydolność swoich podopiecznych po świątecznej przerwie. Badania zaplanowano na 9 stycznia.

Dwa dni później piłkarze rozpoczną zajęcia na obiektach Gdyńskiego Centrum Sportu. Tam treningi potrwają do 18 stycznia, a następnego dnia Arkowcy udadzą się na zgrupowanie do Turcji.

Które potrwa do 2 lutego. Tam Arka będzie korzystała ze znakomitego kompleksu sportowego i rozegra 4-5 sparingów – informuje gdyński klub.

Przypomnijmy, że podczas konferencji prasowych przed ostatnimi meczami trener żółto-niebieskich Zbigniew Smółka podkreślał, że wkrótce będą podjęte decyzje dotyczące zmian w kadrze przed rundą wiosenną.

Analiza dopiero nastąpi i na początku roku będę mógł więcej powiedzieć. Dołączą na pewno młodzi zawodnicy. Do tego być może zrobimy dwa – trzy kluczowe transfery. Muszą to być jednak zawodnicy, którzy wzmocnią zespół, albo transferów w ogóle nie będzie. Czas rewolucji już był, teraz musimy zrobić kosmetykę – podkreślał szkoleniowiec.

Póki co do Arki na zasadzie transferu definitywnego dołączył Maksymilian Banaszewski. Natomiast z drużyny odeszli Andrii Bogdanov i Adrian Klimczak. Szczególnie też ostatni zawodnik jest dobrze znany wejherowskim fanom. W sezonach 2015/2016 i 2016/2017 bronił barw Gryfa Wejherowo. A w grudniu ubiegłego roku związał się z łódzkim ŁKS-em. 21-letni pomocnik podpisał kontrakt obowiązujący do końca 2021 roku.

Wracając do Arki po konsultacjach i rozmowach z trenerem zgodę na poszukiwaniu klubu otrzymali także Karol Danielak i Robert Sulewski. Kolejne decyzje zapadną po powrocie zawodników z urlopów.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24