01.01.2019 11:00 2 PM/gdynia.pl

Szukają miejsc na Festiwal Polskich Filmów Fabularnych

Źródło: gdynia.pl

Jak co roku Festiwal Polskich Filmów Fabularnych ściągnął do Gdyni tysiące miłośników polskiej kinematografii. W tym roku w seansach, spotkaniach z twórcami i wielu okołofestiwalowych atrakcjach uczestniczyła wyjątkowo liczna publika. Obecnie organizatorzy wydarzenia poszukują miejsca, które udostępni sale pod projekcje filmów.

Zlokalizowane w centrum handlowo-usługowym Gemini kino w tym roku zakończyło swoją działalność. Jak informują organizatorzy, w tej chwili trwają negocjacje z podmiotami, które podczas przyszłorocznej edycji FPFF mogą udostępnić sale pod projekcje filmów.

– Tak jak ostatnio festiwalowe dzieła będą wyświetlane we wszystkich salach Gdyńskiego Centrum Filmowego i na scenach Teatru Muzycznego, pozostaje też wprowadzona w tym roku sala Konsulatu Kultury. Dodatkowo wiemy, że w przyszłym roku festiwal zawita także na scenę Teatru Miejskiego im. Witolda Gombrowicza. Cały czas trwają negocjacje dotyczące innych lokalizacji, rozmawiamy z gospodarzami sal znajdujących się w pobliżu Teatru Muzycznego, gdzie będzie można skierować część widzów. Pod uwagę bierzemy także duże kino w centrum handlowym, które będzie wymagało dodatkowych rozwiązań transportowych - mówi Anna Wróblewska, rzecznik festiwalu.

Nowe miejsca są niezbędne, przede wszystkim dlatego, że z roku na rok przybywa widzów.

– Wiemy już, że 43. festiwal był rekordowy pod względem frekwencji. W projekcjach, spotkaniach i warsztatach uczestniczyło około 75 000 widzów – podkreśla Anna Wróblewska.

W 2014 r. frekwencja wyniosła 47 000, natomiast w roku ubiegłym w festiwalu wzięło udział 61 000 osób.

W trackie 43. FPFF pokazano 174 filmy podczas 454 projekcji. Zarejestrowano 3657 akredytowanych uczestników. W cyklu „Gdynia Dzieciom” uczestniczyło 9 158 widzów. Przy festiwalu pracowało 212 wolontariuszy.

Przypomnijmy, festiwal odbył się w dniach 17-22 września w Gdyni. Złote Lwy trafiły do Pawła Pawlikowskiego za film „Zimna wojna”. Nagrodę za całokształt twórczości otrzymał Jerzy Skolimowski. Najwięcej nagród przyznano twórcom i aktorom filmów: „Kamerdyner”, „Zimna wojna” i „Kler”.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24