23.12.2018 12:33 1 Kwt/UM Gdynia

Chór z Gdyni wystąpi z Andreą Bocellim

materiały prasowe Uniwersytetu Morskiego w Gdyni

Już 26 stycznia Andrea Bocelli zaśpiewa w gdańskiej Ergo Arenie, a wraz z nim wystąpi Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Występ u boku włoskiego artysty to duże wyróżnienie dla artystów z gdyńskiej uczelni.

Światowej sławy śpiewak operowy, kompozytor, instrumentalista i producent muzyczny zaśpiewa przed kilkutysięczną publicznością. Będą mu towarzyszyć goście specjalni, w tym chórzyści Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Na początku dostaliśmy zapytanie o możliwość występu z zagraniczną gwiazdą. Dopiero później dowiedzieliśmy się, że chodzi o koncert z Andreą Bocellim. Dopóki nie mieliśmy ostatecznego potwierdzenia, podchodziliśmy do tego powściągliwie. Potem była już tylko wielka radość i niedowierzanie, ale także świadomość wagi zadania, jakie nas czeka – mówi Karol Hilla, dyrygent Akademickiego Chóru Uniwersytetu Morskiego w Gdyni.

Chórzyści wykonają z tenorem jego wielkie hity, jak „Time to Say Goodbye”, nie zabraknie słynnych oper i muzyki filmowej. Gdynianie będą jedynym chórem, który zaśpiewa z nim tego wieczoru.

Akademicki Chór Uniwersytetu Morskiego od wielu lat odnosi wiele sukcesów i pochwalić się może wieloma osiągnięciami, w tym złotym dyplomem na Międzynarodowym Festiwalu „Liviu Borlan” w Baia Mare, drugim miejscem na V Ogólnopolskim Przeglądzie Chórów Akademickich Święty Krzyż, srebrnym dyplomem w kategorii „chóry mieszane” na Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym Musica in Urbe w Bydgoszczy, pierwszym miejscem w kategorii „chóry kameralne” na II Międzynarodowym Konkursie Chóralnym w Eišiškės i pierwszym miejscem na Pomorskim Festiwalu Pieśni Pasyjnych. Śpiewacy często występują w trakcie wydarzeń kulturalnych, konferencji naukowych czy uroczystości kościelnych i akademickich.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24