10.12.2018 13:30 0 PM

Mieszkańcy gminy Gniewino to prawdziwi artyści – pokazali, co potrafią

Fot. Marek Trybański/TTM

Występy zespołów, chórów, wystawy prac artystycznych, spektakle, pokazy tańca, prezentacje i liczne konkursy – zakończyło się święto kultury w Gniewinie.

Mieszkańcy gminy Gniewino mają artystyczną duszę, co widać przede wszystkim podczas Dni Kultury Gminy Gniewino, gdzie mogą się zaprezentować i podsumować swoją całoroczną działalność.

Jest to okazja do podsumowania tego, co robimy przez cały rok, stworzenia warunków dla dzieci, żeby mogły się zaprezentować, dla młodzieży, Uniwersytetu Trzeciego Wieku, by pokazać, jak przez cały rok działają – mówi Waldemar Szczypior, dyrektor Centrum Kultury gminy Gniewino.

Podczas kilkudniowych wydarzeń, które trwały od 6 do 9 grudnia, między innymi rozstrzygnięto XIV Ogólnopolski Konkurs Satyryczny „O Statuetkę Stolema”. Ostatecznie tegoroczna statuetka powędrowała do Sebastiana Markiewicza z Lublina.

Przy gniewińskim Centrum Kultury działa cała masa grup i osób w różnych dziedzinach sztuki. Przykładem może być Teatr Pod Wieżą, który podczas „Gali Satyry” zaprezentował spektakl „Piaskownica” według sztuki Michała Walczaka.

Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM Fot. Marek Trybański/TTM

Oprócz tego mieszkańcy działają na wielu płaszczyznach. Udzielają się w grupach tanecznych, orkiestrze dętej, kapeli kaszubskiej, chórze czy rękodziele.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24