05.12.2018 16:00 0 PM

Mikołajki w regionie, czyli co, gdzie i kiedy

Zdjęcie ilustracyjne/ Fot. pixabay.com

Legenda głosi, że każdego roku, w nocy z 5 na 6 grudnia, Święty Mikołaj zostawia prezenty pod poduszkami, w butach lub dużej skarpecie. Istnieje wiele tradycji związanych z tym zwyczajem. Jedna z nich mówi o tym, że buty muszą być nieskazitelnie czyste, a ich właściciele – niezwykle grzeczni. Osoby, które się obawiają, że Mikołaj u nich nie zagości, mogą wziąć udział w miejskich obchodach.


Wejherowo

Tradycyjnie już 6 grudnia dzieci z Wejherowa spotkają się ze Świętym Mikołajem na placu Jakuba Wejhera. Młodsi i starsi mogą już zacząć odliczanie do czasu pojawienia się Świętego Mikołaja w Wejherowie. Ten – o dość dobrze rozpoznawalnej twarzy – tradycyjnie już pojawi się na placu Jakuba Wejhera w Mikołajki o godzinie 16:00. Oprócz spotkania za świętym można liczyć na wiele innych atrakcji.

W programie znajdą się przygotowane przez Wejherowskie Centrum Kultury liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową zorganizowany przez Dział Promocji Urzędu Miejskiego w Wejherowie. Teatr Pana O., czyli grupa aktorów i animatorów doświadczonych w zabawianiu najmłodszych, przygotował specjalnie na tę okazję wyjątkowy spektakl "Święta Maszy i Niedźwiedzia" – informuje Wejherowskie Centrum Kultury.

mat. pras.

Jak co roku serdecznie zapraszamy na imprezę Mikołajkową z Tytanami. W tym roku spotykamy się 06.12.2018 (czwartek) w Szkole Podstawowej nr 6 (ul. Śmiechowska 36). Początek imprezy „Mikołaj z Tytanami” rozpocznie się już o godzinie 16:00 przywitaniem przez samego Świętego Mikołaja. Następnie wszystkich obecnych zapraszamy na boisko, gdzie rozpocznie się festiwal gier, zabaw i konkursów przygotowanych przez klub. Na pewno każdy znajdzie coś ciekawego dla siebie i miło spędzi wspólnie z nami czas. Oczywiście wszyscy są mile widziani, a dla każdego dziecka które aktywnie włączy się w zabawę, przewidziany jest słodki poczęstunek wręczony przez Mikołaja. „Mikołaj z Tytanami”, podobnie jak piknik organizowany latem, jest podziękowaniem dla naszych kibiców za wsparcie, jakiego udzielają nam przez cały rok. Wszystkich serdecznie zapraszamy – piszą Tytani Wejherowo.

mat. pras.


Gmina Wejherowo

Wójt gminy Wejherowo oraz Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo zapraszają na rodzinną zabawę mikołajkową. Sobotnia zabawa mikołajkowa potrwa w godzinach od 11:00 do 14:00. Na pewno nie zabraknie atrakcji dla dzieci i ich rodziców, którzy czują się młodzi duchem. Oczywiście najważniejszą z nich będzie wizyta Świętego Mikołaja i wręczenie upominków. To jednak nie wszystko.

Nie zabraknie tanecznych animacji, wspólnych zabaw na dmuchańcach, konkursów z nagrodami, świątecznego pokazu iluzji. Dzieci odwiedzi także Olaf z „Krainy Lodu” i Myszka Miki – informują przedstawiciele Urzędu Gminy Wejherowo.

A zatem zapowiadają się emocje i wiele radości w świątecznym klimacie. Warto już teraz zarezerwować sobie czas i przyjść do hali w Bolszewie.

mat. pras.


Reda

Rodzinne Mikołajki zbliżają się wielkimi krokami. My już tradycyjnie przygotowujemy imprezę dla całych rodzin! Tym razem, inaczej niż w roku ubiegłym, spotykamy się na nowym placu przy Szkole Podstawowej nr 4 (ul. Łąkowa 36/38) Wspólne tańce, zabawa, animacje i konkursy, a do tego wizyta Olafa, świętego Mikołaja i jego pomocników! Nie obędzie się bez uroczystego odpalenia światełek na choince miejskiej! – informuje Fabryka Kultury w Redzie.

mat. pras.


Rumia

Stacja Kultura – Biblioteka Rumia zaprasza najmłodszych wraz z opiekunami na mikołajkowe spotkanie z Cecylką Knedelek i jej twórczynią – Joanną Krzyżanek, w dniu 6 grudnia o godz. 17. Święta coraz bliżej, cóż więc lepszego niż… warsztaty choinkowe! Zajęcia są bezpłatne, ale obowiązują zapisy. Zgłoszenia wraz z wybranym terminem prosimy przesyłać na [email protected]


Puck

W weekend 8–9 grudnia będzie można poczuć przedświąteczną atmosferę na Starym Rynku w Pucku. W tych dniach odbędzie się Jarmark świąteczny i Mikołajki. Będzie tradycyjnie, lokalnie i oczywiście – smacznie. Na prawdziwym jarmarku bożonarodzeniowym nie może zabraknąć przecież tradycyjnych specjałów kulinarnych. W drugi weekend grudnia Starym Rynkiem w Pucku zawładną kolorowe stoiska. W sobotę (8 grudnia) będzie je można odwiedzać w godzinach 11:00–20:00, a w niedzielę – od godziny 11:00 do 17:00.

W sobotę 8 grudnia o godzinie 14:00 na Starym Rynku w Pucku odbędą się Mikołajki.

Wydarzenie będzie obfitować w wiele atrakcji, takich jak: przejażdżki saniami św. Mikołaja, fotobudka, animacje sceniczne, wesoła kolejka i karuzele, malowanie twarzy, zajęcia plastyczne, teatrzyk dla dzieci, pokaz fire show, namiot św. Mikołaja, kucyki, bajkowe postacie.

Wystąpią:

– zespół taneczno-gimnastyczny MIGOTKI;

– Da Capo Al Fine;

– chór Muszelki;

– Teatr Muzyczny Hals;

– iluzjonista.

O godzinie 16:00 nastąpi "Zapalenie choinki".

Kolejnego dnia (9 grudnia) od godz. 13.00 wystąpią:

– Orkiestra Dęta Ziemi Puckiej;

– chór św. Cecylii;

– Empire Gospel Choir.

W czasie Mikołajek wszystkie z wymienionych atrakcji będą dla dzieci bezpłatne.

mat. pras.


Władysławowo

Burmistrz Władysławowa oraz Miejska Biblioteka Publiczna we Władysławowie zapraszają wszystkie dzieci na Zabawę z Mikołajem w dniu 6 grudnia 2018 r.

W programie:

– 16:00 – zbiórka na placu przed kościołem, parada świąteczna ze Św. Mikołajem ulicami miasta;

– 16:20 – wspólne włączenie oświetlenia choinki (Manhattan);

– 17:00 – zabawa dla dzieci w sali 103 Urzędu Miasta (malowanie twarzy i inne atrakcje).

Program przedstawią: Grupa Żywy Teatr i Hotline

mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24