28.11.2018 14:00 0 mike/UG Wejherowo

Święty Mikołaj odwiedzi dzieci z miasta i gminy Wejherowo

Mat. pras.

Tradycyjnie już 6 grudnia dzieci z Wejherowa spotkają się ze Świętym Mikołajem na placu Jakuba Wejhera. Z kolei impreza mikołajkowa w gminie Wejherowo odbędzie się w sobotę (8 grudnia) w Hali Widowiskowo-Sportowej (ul. Leśna 35) w Bolszewie. Natomiast już od 6 grudnia przez kolejny miesiąc, aż do 6 stycznia 2019 roku, będzie można podziwiać Szopkę Bożonarodzeniową w bolszewskim ArtParku.

Młodsi i starsi mogą już zacząć odliczanie do czasu pojawienia się Świętego Mikołaja w Wejherowie. Ten – o dość dobrze rozpoznawalnej twarzy – tradycyjnie już pojawi się na placu Jakuba Wejhera w Mikołajki o godzinie 16:00. Oprócz spotkania za świętym można liczyć na wiele innych atrakcji.

W programie znajdą się przygotowane przez Wejherowskie Centrum Kultury liczne zabawy i konkursy z nagrodami. Rozstrzygnięty zostanie konkurs na najpiękniejszą ozdobę choinkową zorganizowany przez Dział Promocji Urzędu Miejskiego w Wejherowie. Teatr Pana O., czyli grupa aktorów i animatorów doświadczonych w zabawianiu najmłodszych, przygotował specjalnie na tę okazję wyjątkowy spektakl "Święta Maszy i Niedźwiedzia" – informuje Wejherowskie Centrum Kultury.

Mat. pras.

Wójt gminy Wejherowo oraz Biblioteka i Centrum Kultury Gminy Wejherowo zapraszają na rodzinną zabawę mikołajkową. Sobotnia zabawa mikołajkowa potrwa w godzinach od 11:00 do 14:00. Na pewno nie zabraknie atrakcji dla dzieci i ich rodziców, którzy czują się młodzi duchem. Oczywiście najważniejszą z nich będzie wizyta Świętego Mikołaja i wręczenie upominków. To jednak nie wszystko.

Nie zabraknie tanecznych animacji, wspólnych zabaw na dmuchańcach, konkursów z nagrodami, świątecznego pokazu iluzji. Dzieci odwiedzi także Olaf z „Krainy Lodu” i Myszka Miki – informują przedstawiciele Urzędu Gminy Wejherowo.

A zatem zapowiadają się emocje i wiele radości w świątecznym klimacie. Warto już teraz zarezerwować sobie czas i przyjść do hali w Bolszewie.

Już od 6 grudnia będzie też można podziwiać Szopkę Bożonarodzeniową w Bolszewie. Będzie ona eksponowana w ArtParku do 6 stycznia 2019 roku. Rzeźby, które zostaną wykorzystane w szopce, powstały podczas V Międzynarodowego Pleneru Malarsko-Rzeźbiarskiego.

Mat. pras.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24