12.11.2018 14:20 0 PM

Wyśpiewali kilkadziesiąt pieśni patriotycznych

Fot. Marek Trybański/TTM

Po tym maratonie nie bolą nogi, ale gardło. W wejherowskim muzeum 11 listopada, w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, odbył się V Maraton Pieśni Patriotycznej.

  • Maraton jest dedykowany wszystkim patriotom, wszystkim, którzy kochają swoją ojczyznę i poprzez śpiew chcą pokazać swoją miłość do niej – mówi Tomasz Fopke, dyrektor Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko-Pomorskiej w Wejherowie.

Każdy uczestnik otrzymał śpiewnik i butelkę wody – wszystko po to, by odśpiewać ponad 70 pieśni patriotycznych. Nie bez powodu wydarzenie nazwano maratonem, żeby śpiewać przez kilka godzin trzeba mieć nie lada kondycję.

  • Są na sali zapaleńcy i twardzi śpiewacy, którzy potrafią ponad 4 godziny wysiedzieć i śpiewać. Kiedy śpiewamy niesie nas muzyka, czujemy moc, która wypływa ze wspólnego śpiewu - zaznacza Tomasz Fopke.

Odśpiewano ponad 70 utworów w języku polskim i kaszubskim. Odbyło się także premierowe wykonanie nowej piosenki o Wejherowie, która jest owocem konkursu zorganizowanego przez muzeum.

Wydarzeniu towarzyszyła okolicznościowa wystawa malarska: Stowarzyszenia Plastyków im. Stefana Lewińskiego działającego przy Zrzeszeniu Kaszubsko-Pomorskim O/Wejherowo oraz Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich „Pro Bono” w Luzinie.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24