11.10.2018 07:45 0 PM/Rumia.eu

Zacznij przygodę z aktorstwem. W Rumi odbędzie się casting

Źródło: Rumia.eu

Dykcja, mimika twarzy, ruch sceniczny czy sposób prezentacji – na to między innymi będzie zwracać uwagę jury podczas castingu, który obędzie się w Rumi. Najlepsi wystąpią na scenie.

Przyjdź, powiedz lub przeczytaj wiersz i zacznij swoją przygodę z aktorstwem – w ten sposób Miejski Dom Kultury w Rumi zachęca mieszkańców miasta i okolic do wzięcia udziału w projekcie pn. Wierszogadanie. Casting odbędzie się w najbliższy piątek (12 października). Jedynym warunkiem udziału jest wiek – należy mieć ukończone co najmniej 14 lat.

Celem inicjatywy jest przede wszystkim rozwijanie zainteresowań i zdolności twórczych oraz popularyzacja sztuki słowa wśród młodzieży i dorosłych, integracja różnych grup wiekowych, a także wyłonienie i promocja najzdolniejszych aktorów i aktorek – czytamy na stronie rumia.eu.

Osoby, które przyjdą na casting, będą musiały zaprezentować jury swoje umiejętności aktorskie i interpretacyjne. Oceniania będzie m.in. dykcja, mimika twarzy, ruch sceniczny, dobór repertuaru, emisja głosu, intonacja, a także sposób prezentacji utworu. Osoby, które przejdą do finału, wezmą udział w profesjonalnych warsztatach, a ostatecznie wystąpią na scenie podczas finału projektu. Na najlepszych czekają nagrody rzeczowe.

Casting odbędzie się w najbliższy piątek (12 października), w godzinach od 17:00 do 20:00 w Miejskim Domu Kultury w Rumi przy ulicy Mickiewicza 19. Więcej szczegółowych informacji można uzyskać pod numerem telefonu 58 671 07 37 oraz na Facebooku.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24