21.09.2018 11:27 2 PM

Góralski zespół na koncertach w Małym Trójmieście Kaszubskim

Mat. pras.

Wejherowo, Redę i Rumię odwiedzi zespół z południa Polski – Estrada Regionalna Równica. Góralskie klimaty będzie można poczuć już w najbliższą niedzielę.

Zespół „Równica” istnieje już ponad 20 lat. Jego początki sięgają listopada 1995 roku. Grupa otrzymała m.in. Złotą Honorową Odznakę za Zasługi dla Województwa Śląskiego przyznawaną przez sejmik województwa śląskiego.

– „Równicę” tworzą ludzie ze swoimi radościami i smutkami, swoją codziennością, jednak pełni pasji i miłości do tradycji, do pieśni i tańca, które dzięki nim – zarówno dorosłym, jak i dzieciom – nie są tylko wspomnieniem przeszłości, ale są żywą kulturą, mieniającą się, migotliwą, radosną – mówią o sobie artyści na oficjalnej stronie internetowej.

W niedzielę 23 września zespół z południa Polski wystąpi w Wejherowie w kościele Chrystusa Króla i Bł. Alicji Kotowskiej. Tego samego dnia odbędą się jeszcze dwa inne koncerty. O 13:00 górale zaśpiewają w Redzie w kościele Najświętszej Maryi Panny, a o godzinie 18:00 w kościele Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych w Rumi.

Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras. Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24