19.09.2018 12:20 6 PM/mat.pras

W 'Mam Talent' pojawi się uczestniczka z Pomorza. Zagra na hangdrumie

Fot.mat.pras.

W trzecim odcinku programu TVN „Mam Talent” pojawi się uczestniczka z Gdańska – Maria Kochańska, która zagra na hangdrumie. To niespotykany instrument, ciekawa jest też historia 24-latki, której życie wypełnia nie tylko muzyka i fortepian, ale przede wszystkim podróże po świecie.

Hang to instrument z klasy idiofonów, składa się z dwóch połączonych ze sobą stalowych półkul. Podczas gry hang znajduje się na kolanach muzyka. Gra się gołymi dłońmi i palcami. Poszczególne fragmenty powierzchni wydają dźwięki o określonej lub nieokreślonej wysokości.

Maria Kochańska to mieszkanka Gdańska, jednak jej życie to ciągła podróż. Gdy miała siedem lat, wyprowadziła się wraz z rodziną do Szwecji, gdzie mieszkała przez dziewięć lat. W wieku 16 lat wyjechała sama do Brazylii na wymianę – przez rok mieszkała u brazylijskiej rodziny oraz chodziła tam do szkoły. Rok później w wieku 17 lat postanowiła sama zamieszkać w Kopenhadze i tam dokończyć pozostałe dwa lata liceum robiąc maturę międzynarodową.

Na studia przeprowadziła się do Warszawy, jednak w trakcie studiów pojechała na druga wymianę do Brazylii. W wieku 21 lat wzięła półroczną przerwę, spakowała plecak i zwiedziła wszystkie kraje Ameryki Południowej, jeżdżąc autobusami lub łapiąc stopa. Zwiedziła już ponad 60 krajów. Mówi biegle w ośmiu językach. Nie wyobraża sobie życia bez pianina.

Gra głównie muzykę klasyczną, a ostatnio zaczęła komponować własne utwory. W wieku 15 lat została wybrana na solistkę fortepianową przez szwedzką orkiestrę kameralną Musica Vitae. Jej przygoda z hangiem zaczęła się od wieczora, gdy przechodząc przez warszawską starówkę, pierwszy raz usłyszała dźwięki instrumentu. Można powiedzieć, że była to miłość „od pierwszego usłyszenia”.

Emisja odcinka odbędzie się w sobotę 22 września o godzinie 20:00 w TVN.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...

Chcesz przeczytać więcej?

Wyłącz adblocka.

Dziękujemy :)


ODBLOKUJ NADMORSKI24