13.09.2018 14:30 0 PM/mat. pras

Wojewódzkie dożynki odbędą się w gminie Krokowa

Zdjęcie ilustracyjne/Pixabay.com

Występy muzyczne, konkursy czy atrakcje dla dzieci, to wszystko i wiele innych wydarzeń czekać będzie na uczestników dożynek województwa pomorskiego, które w tym roku odbędą się 16 września w Parszczycach (gmina Krokowa).

Podczas święta planów rozstrzygnięte zostaną trzy konkursy na najpiękniejsze wieńce dożynkowe: gminny, powiatowy i wojewódzki. Wieńce będzie można podziwiać podczas trwania dożynek. Ponadto przyznane zostaną nagrody w konkursie „Piękna wieś” w etapie gminnym i powiatowym. Oprócz barwnego programu kulturalnego prezentowanego na scenie, na terenie wydarzenia obecni będą liczni wystawcy regionalni, przedstawiciele kół gospodyń wiejskich, zrzeszeń kaszubsko-pomorskich, a także stoiska, specjalna strefa konsultacyjno-medyczna w ramach akcji „Pomorskie dla zdrowia”, nie zabraknie także strefy edukacyjno-rekreacyjnej dla dzieci i całych rodziny.

Stoiska regionalne, bezpłatne konsultacje medyczne, strefa zabaw dla dzieci (eksperymenty, dmuchańce, animacje), degustacja potraw regionalnych, wioska rycerska z grami dla dorosłych i dzieci, konkursy z cennymi nagrodami – to nie jedyne atrakcje tego wydarzenia – informuje Krokowskie Centrum kultury.

Dokładny program dożynek znajduje się na poniższym plakacie:


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...