11.09.2018 09:40 1 PM

Zebrali plony, teraz będą świętować

Fot. archiwum/TTM

Występ orkiestry i regionalnych muzyków, a także konkurs speed carvingu czy zabawa taneczna – to tylko niektóre atrakcje podczas tegorocznych dożynek powiatu wejherowskiego, które odbędą się w najbliższą niedzielę (16 września) w Bolszewie (gmina Wejherowo).

Dożynki to święto organizowane z okazji zakończenia zbiorów zbóż. Jego historia jest bardzo bogata, bo sięga już czasów przedchrześcijańskich. Tradycją stało się, że dożynki powiatu wejherowskiego odbywają się co roku w innej miejscowości.

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 14:00 mszą św. na placu w ArtParku w Bolszewie. Po obrzędzie dożynkowym zaplanowano wręczenie nagród w konkursie "Piękna Wieś" – informują organizatorzy.

Koncerty na scenie zapoczątkuje Orkiestra Dęta Gminy Wejherowo. Wystąpią zespoły regionalne, a zwieńczeniem muzycznej uczty będzie występ gwiazdy wieczoru, Weroniki Korthals. W programie są także konkursy na wieńce dożynkowe oraz pierwszy na Pomorzu – konkurs speed carvingu w drewnie. Na zakończenie uczestnicy święta plonów będą mogli wziąć udział w zabawie tanecznej.

Mat. pras.


Czytaj również:

Trwa Wczytywanie...